Zaloguj się !
NawigacjaStart » Forum » ZAKUPY, ZDROWIE, URODA... » Kulinaria »
« 1 2
Umiejętność gotowania,
~Anonimowy
Warning: mysql_query() expects parameter 1 to be string, resource given in /home/stalowem/resmiasto.pl/pub/forum/kernel/posty/pokaz_posty.php on line 175
ff
Wysłany: 19 Marz 2010r. 15:57  
Ja nie gotuje mam obiadki w domu ;)

~Anonimowy
Warning: mysql_query() expects parameter 1 to be string, resource given in /home/stalowem/resmiasto.pl/pub/forum/kernel/posty/pokaz_posty.php on line 175
ff
Wysłany: 19 Marz 2010r. 16:32  
ja zazwyczaj też mam obiadki w domu, ale jeżeli tylko mogę, to szukam okazji do robienia czegoś do "omnomnom" :) dziś akurat serwowałam pierogi ruskie :)) (tak, wyżyłam się przy wyrabianiu ciasta... :P)

~anikk926
ff
Wysłany: 26 Marz 2010r. 17:53  
Moje umiejętności też nawet dobre. Lubie robić dobre, staropolskie potrawy, jak czegoś nie potrafię to przez tel mamusia mi pomaga ;) w sumie to codziennie coś pichcę, zupki też, aczkolwiek rzadziej. Nienawidzę piec...

~Anonimowy
ff
Wysłany: 3 Kwie 2010r. 02:01  
a kto mi powie czym się różni żurek od barszczu białego?

~Anonimowy
ff
Wysłany: 3 Kwie 2010r. 09:24  
W naszym regionie, niczym...
Ale
CYTAT ("Wikipedia")
Istnieją niejasności czy żurek jest tożsamy z barszczem białym, gdyż np. wedle jednej z tradycji nazwy żurek i barszcz biały stosuje sie wymiennie. W innych zaś tradycjach żurek jest zupą przyrządzaną na bazie mąki żytniej, zaś barszcz biały na bazie mąki pszennej. Z kolei inne zwyczaje nakazują żurkiem nazywać zakwaszaną zupę postną podawaną z jajkiem lub ziemniakami zaś barszcz biały miałby być zupą zakwaszaną przyrządzaną na bazie wywaru z boczku i kiełbasy. Kwestia ta do dziś nie jest wyjaśniona.

~anikk926
ff
Wysłany: 15 Kwie 2010r. 15:01  
CYTAT ("madzia666")
a kto mi powie czym się różni żurek od barszczu białego?

dla mnie tylko nazwą, aczkolwiek wikipedia napisała co o tym sądzi :D

~Anonimowy
ff
Wysłany: 17 Kwie 2010r. 22:05  
wg mnie żurek ma być kwaśny a barszcz niekoniecznie :D

Artykuły:
0
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 09:20  
Ja zazwyczaj goruję jedynie w weekendy. Razem z narzeczonym studiujemy zaocznie, na tygodniu pracujemy i nie mamy zbytnio czasu na przesiadywanie w kuchni. Zazwyczaj wychodzimy do jednej z naszych ulubionych knajpek na mieście albo zamawiamy jedzenie przez internet ;) Moim zdaniem to zdecydowanie najwygodniejszy sposób na szybkie i dobre jedzonko - wprost do naszych drzwi.

Prywatna wiadomość 

~~matio18
ff
Wysłany: 10 Kwie 2013r. 21:13  
CYTAT
Ja zazwyczaj goruję jedynie w weekendy. Razem z narzeczonym studiujemy zaocznie, na tygodniu pracujemy i nie mamy zbytnio czasu na przesiadywanie w kuchni. Zazwyczaj wychodzimy do jednej z naszych ulubionych knajpek na mieście albo zamawiamy jedzenie przez internet ;) Moim zdaniem to zdecydowanie najwygodniejszy sposób na szybkie i dobre jedzonko - wprost do naszych drzwi.

ja tez lubię zamawiać do domu i nawet ostatnio skożystałem z tej strony którą podajesz , za masz może jakieś ulubione knajpy ja jestem z krakowa , może ktoś mógłby coś polecić

~~Lenka
ff
Wysłany: 25 Paź 2013r. 21:33  
Moje umiej?tno?ci podskoczy?y, odk?d kupi?am sobie Speedcooka. Wcze?niej przypala?am wszystko - teraz mog? serwowa? pyszne ciasta, pachn?ce mi?ska i przetwory - moi znajomi s? w szoku :)

~~Lenka
ff
Wysłany: 25 Paź 2013r. 21:35  
Moje umiejetnosci podskoczyly, odkad kupilam sobie Speedcooka. Wczesniej przypalalam wszystko - teraz moge serwowac pyszne ciasta, pachnace mieska i przetwory - moi znajomi sa w szoku :) PS. Cs mi sie pomieszalo z polskimi znakami...

« 1 2

NawigacjaStart » Forum » ZAKUPY, ZDROWIE, URODA... » Kulinaria »