Zaloguj się !

Ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł" 17  Kwietnia  2012

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” ogłosiło V już edycję ogólnopolskiego plebiscytu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”. Ta inicjatywa ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia kandydatów do tego tytułu przyjmowane będą do 31 maja 2012 roku.

Pijana babcia opiekowała się dwójką dzieci 17  Kwietnia  2012

Policjanci z referatu ds. nieletnich interweniowali w mieszkaniu, gdzie pijana babcia opiekowała się dwójką swoich wnuków. Badanie alkomatem wykazało u kobiety 2,6 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Dzieci po przebadaniu umieszczone zostały w Domu Dziecka.

Złodzieje paliwa w rękach Policji 17  Kwietnia  2012

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zatrzymali mężczyznę zaraz po nieudanej próbie kradzieży paliwa. Wraz z kolegą zamierzał skraść paliwo z koparki. Złodzieje zostali jednak spłoszeni przez pracownika ochrony. Wezwani policjanci zatrzymali pierwszego z nich podczas próby ucieczki samochodem. W trakcie zatrzymania okazało się, że jest on nietrzeźwy. Drugi mężczyzna zbiegł, ale już na drugi dzień był w rękach Policji.

Włamał się, zdemolował wnętrze i ukradł polar 17  Kwietnia  2012

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świlczy ustalili i zatrzymali sprawcę włamania i kradzieży oraz zniszczenia mienia. Zatrzymanym bezpośrednio po przestępstwie sprawcą okazał się 54-letnim mieszkaniec Rzeszowa. Policjanci odzyskali również w całości skradzione mienie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

31-latek zginął na drodze 17  Kwietnia  2012

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmiertelnego potrącenia pieszego, do którego doszło w Bratkowicach. Kierowany przez 50-letniego mężczyznę opel astra najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon pieszego. Kierowca opla był trzeźwy.

Dwóch zatrzymanych za narkotyki 17  Kwietnia  2012

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali środki odurzające. Podczas kontroli mężczyźni odrzucili dwa małe przedmioty, którymi okazały się woreczki z suszem roślinnym. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Zatrzymanym w policyjnym areszcie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dilerzy narkotyków spędzili świeta za kratami 17  Kwietnia  2012

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rzeszowskiej komendy zatrzymali cztery osoby podejrzewane o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. 5 kwietnia br. na terenie Miłocina, policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszali się czterej mężczyźni. Przy mężczyznach i podczas przeszukania pojazdu, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji marihuany. Kolejne narkotyki znaleziono w domach zatrzymanych.

Netrzeźwy prowadził samochód mimo sądowego zakazu 17  Kwietnia  2012

Policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło przy ulicy Witosa w Rzeszowie. Kierujący hondą utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wjechał na pas zieleni, gdzie uszkodził rosnące krzewy. Okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy, a ponadto prowadził samochód wbrew sądowemu zakazowi.

Dyżurny telefonicznie udzielał pomocy zemdlonej 17  Kwietnia  2012

Wczoraj wieczorem dyżurny rzeszowskiej komendy odebrał telefon od bardzo zdenerwowanej kobiety. Okazało się, że chciała ona wezwać pogotowie do wnuczki, która straciła przytomność. Policjant uspokoił zdenerwowaną kobietę, ustalił adres zgłaszającej, wezwał pogotowie ratunkowe i telefonicznie instruował jak zachować się w tej sytuacji. Rozmowę prowadził do czasu przyjazdu karetki.

Zniszczyli stadion i pobili 22-latka 17  Kwietnia  2012

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców rzeszowskiej komendy zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn podejrzewanych o pobicie 22-letniego mieszkańca Błażowej. Sprawcami okazali się kibice lokalnego klubu sportowego z Hermanowej. Ci sami mężczyźni kilka minut wcześniej zniszczyli miejscowy stadion. Straty oszacowano na ponad 1800 złotych. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku 19  Kwietnia  2012

„Jak unikać zagrożeń – świadomy obywatel, świadome społeczeństwo” to temat wykładu, jaki dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadzili policjanci z wydziału prewencji rzeszowskiej komendy. Spotkanie odbyło się w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Po wykładzie policjanci odpowiadali na liczne pytania, przekazali również słuchaczom materiały profilaktyczne. W dwugodzinnym spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób.

Zaginione nastolatki z Jarosławia odnalezione w Rzeszowie 19  Kwietnia  2012

Wczoraj w nocy rzeszowscy policjanci poszukiwali dwóch zaginionych nastolatek, mieszkanek Jarosławia. W wyniku podjętych poszukiwań, 14 i 16-latka zostały odnalezione w poczekalni na dworcu kolejowym w Rzeszowie. Nastolatki odebrali z komendy rodzice.

Pijany rowerzysta przewrócił się przed patrolem 23  Kwietnia  2012

Policjanci podczas służby patrolowej byli świadkami upadku rowerzysty. Podeszli do niego by sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że 51-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa nic się nie stało. Był jednak nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Pechowemu rowerzyście grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Pożar tira na ulicy Okulickiego 24  Kwietnia  2012

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w Rzeszowie przy ulicy Okulickiego. Z nieustalonych przyczyn w pojeździe ciężarowym nauki jazdy pojawił się ogień. Spaleniu uległa kabina pojazdu. Nikt z jadących ciężarówką nie odniósł obrażeń. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z komisariatu na Baranówce.

Nocne poszukiwania kobiety 24  Kwietnia  2012

W nocy policjanci poszukiwali 28-letniej mieszkanki Rzeszowa. Kobieta w wyniku nieporozumień rodzinnych, wyszła z domu. Zachodziło podejrzenie, że wcześniej zażyła nieustaloną ilość tabletek. W wyniku podjętych poszukiwań zaginioną odnaleziono. 28-latka trafiła do szpitala.

Okradała dom, w którym sprzątała 27  Kwietnia  2012

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali kobietę podejrzewaną o okradanie domu, w którym pracowała jako sprzątaczka. Pod nieobecność domowników, przez dłuższy czas, kradła złotą biżuterię. Łupem kobiety padło mienie o łącznej wartości ponad 45 tysięcy złotych. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Utrudnienia w ruchu na ulicy Piłsudskiego 27  Kwietnia  2012

W związku z pracami budowlanymi przy ulicy Piłsudskiego występują w tym rejonie utrudnienia w ruchu. Prowadzone są tam prace związane z budową kładki dla pieszych przebiegającą nad ulicą Piłsudskiego. Prace budowlane i związane z nimi utrudnienia mają potrwać do lipca. W godzinach największego nasilenia ruchu kierują nim policjanci wydziału ruchu drogowego.

Przywłaszczył telefon komórkowy, wpadł podczas wymiany 29  Kwietnia  2012

Policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zatrzymali sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw. Właściciel, płacąc za zakupy, zostawił telefon na ladzie. Okazało się, że telefon przywłaszczył mężczyzna, który przebywał wtedy na stacji. Za jego zwrot zażądał od pokrzywdzonego 100 złotych. Poszkodowany powiadomił Policję. W wyniku podjętych działań sprawca został zatrzymany.

Utrudnienia w ruchu na ulicy Piłsudskiego 30  Kwietnia  2012

W związku z pracami budowlanymi przy ulicy Piłsudskiego występują w tym rejonie utrudnienia w ruchu. Prowadzone są tam prace związane z budową kładki dla pieszych przebiegającą nad ulicą Piłsudskiego. Prace budowlane i związane z nimi utrudnienia mają potrwać do lipca. W godzinach największego nasilenia ruchu kierują nim policjanci wydziału ruchu drogowego.

Chcieli otworzyć sklep znakiem drogowym 6  Maja  2012

Dwóch włamywaczy zatrzymali na gorącym uczynku policjanci z wydziału wywiadowczo - interwencyjnego po informacji od świadka, który widział całe zdarzenie. Niepokój mieszkańców wzbudziły dziwne hałasy wywoływane przez nietypowy sposób włamania. Sprawcy przy pomocy znaku drogowego usiłowali rozbić szybę w jednym z rzeszowskich sklepów. Teraz usłyszą zarzut usiłowania włamania.

Nietrzeźwa matka opiekowała się czwórką dzieci 6  Maja  2012

Policjanci interweniowali w mieszkaniu, gdzie nietrzeźwa matka opiekowała się czwórką dzieci. Wezwani przez kuratora sądowego policjanci zastali w mieszkaniu pijaną matkę oraz trójkę dzieci. Najstarsza córka bawiła się sama na podwórku. Badanie alkomatem wykazało u kobiety blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Dzieci zostały przekazane pod opiekę wychowawców z domu dziecka, a matka trafiła do policyjnego aresztu. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Po pijanemu niszczyli samochody 6  Maja  2012

Policjanci z wydziału wywiadowczo - interwencyjnego zatrzymali młodych mężczyzn, którzy uszkodzili trzy samochody. W piątek będąc pod wpływem alkoholu idąc do sklepu mężczyźni skakali po zaparkowanych samochodach. Zniszczyli również elewacje trzech garaży poprzez pomalowanie farbą. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Wartość oszacowanych strat wyniosła ponad 6600 złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Stały punkt kontroli autokarów wycieczkowych 19  Maja  2012

Jak co roku, maj i czerwiec są miesiącami, w których większość rzeszowskich szkół organizuje wycieczki autokarowe dla swoich uczniów. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci z wydziału ruchu drogowego, wspólnie z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego, zorganizowali stały punkt kontroli autokarów wyjeżdżających ze szkolnymi wycieczki.

24-letni pseudokibic usłyszał zarzuty 19  Maja  2012

Policjanci z wydziału do walki z przestępczości pseudokibiców rzeszowskiej komendy zatrzymali pseudokibica, który podczas meczu derbowego w Rzeszowie zamaskowany w kominiarkę, trzymał w rękach transparent o treściach, które nawoływały do nienawiści na tle różnic rasowych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wzrasta liczba wypadków z udziałem jednośladów 21  Maja  2012

Półmetek wiosny już za nami, a słoneczna pogoda sprawia, że na ulicach przybywa miłośników jazdy na dwóch kółkach. Rośnie również liczba wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Tylko w ubiegły majowy weekend doszło do 8 wypadków drogowych z ich udziałem.

25-latek przywłaszczył powierzony mu sprzęt 21  Maja  2012

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie powierzonego mienia. Powierzony mu sprzęt był własnością firmy, w której sprawca pracował. Były to urządzenia do mycia wysokociśnieniowego, odkurzacze piorące oraz środki czyszczące, które następnie sprzedawał po zaniżonych cenach. Wartość przywłaszczonego mienia przekraczała 16 tys. zł. Policjanci odzyskali większość utraconego mienia.

Dozór Policji dla sprawców rozboju 28  Maja  2012

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju na 19-latku. Oczekujący na przystanku autobusowym młody mężczyzna został zaczepiony przez grupę osób, które chciały skorzystać z jego telefonu komórkowego. Gdy odmówił, sprawcy pobili go i okradli. Zabrali mu telefon komórkowy o wartości 300 złotych. Zatrzymanym bezpośrednio po zdarzeniu sprawcom grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ukradł niemal dziewięć ton stali 28  Maja  2012

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zatrzymali sprawce kradzieży stali. Mieszkaniec powiatu gorlickiego zatrudniony w jednej z firm budujących autostradę A4 skradł od początku roku niemal 9 ton stali. Skradziony metal sprzedawał następnie w punkcie skupu złomu. Kradł również urządzenia mechaniczne na szkodę własnej firmy. Spowodował straty przekraczające 20 000 złotych. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zakończyły się Juwenalia studentów Politechniki Rzeszowskiej 28  Maja  2012

Dobiegły końca Juwenalia organizowane przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Policjanci oceniają przebieg imprezy jako spokojny. Większość policyjnych interwencji dotyczyła nietrzeźwych oraz zakłócania porządku publicznego i ciszy nocnej. W ciągu trwania Juwenaliów doszło do dwóch poważniejszych incydentów.

Bez większych zakłóceń przebiegała zabawa, jaką zorganizowali studenci Politechniki Rzeszowskiej w ramach corocznych Juwenaliów. Jak zawsze do zabezpieczenia imprezy skierowane zostały dodatkowe patrole policyjne. Policjanci czuwający nad porządkiem w czasie studenckiego święta oceniają przebieg tegorocznej imprezy jako raczej spokojny. Odnotowano wprawdzie zwiększona liczbę interwencji, jednak ich ilość tylko nieznacznie odbiegała od codziennej praktyki.

W dwóch pierwszych dniach zabawy policjanci rzeszowskiej komendy interweniowali na terenie miasta 92 razy. Jednak bezpośrednio w rejonie miasteczka akademickiego było tych interwencji tylko 13. Większość przypadków wymagających udziału Policji to zakłócenia porządku, ciszy nocnej lub spożywania alkoholu. Do rzeszowskiej izby wytrzeźwień trafiło 15 osób. Odnotowano dwa rozboje, jednak doszło do nich już po zakończeniu zabawy. Były też pojedyncze przypadki posiadania niewielkich ilości środków odurzających.wstecz
ZaginieniPałys Tomasz

Przewozili narkotyki ukryte w specjalnym schowku 28  Maja  2012

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas kontroli samochodu, którym podróżowali funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie niedozwolonych środków odurzających grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Utrudnienia w ruchu na ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie 28  Maja  2012

W związku z pracami przy budowie kładki dla pieszych na ul. Piłsudskiego w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę czasowo zostanie zamknięty odcinek tej drogi od Ronda Dmowskiego do ulicy Asnyka. Wstrzymanie ruchu związane będzie z montażem konstrukcji stalowej kładki.

25-latek przywłaszczył powierzony mu sprzęt 28  Maja  2012

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie powierzonego mienia. Powierzony mu sprzęt był własnością firmy, w której sprawca pracował. Były to urządzenia do mycia wysokociśnieniowego, odkurzacze piorące oraz środki czyszczące, które następnie sprzedawał po zaniżonych cenach. Wartość przywłaszczonego mienia przekraczała 16 tys. zł. Policjanci odzyskali większość utraconego mienia.

Sprzedawał podrobioną odzież 29  Maja  2012

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który oferował do sprzedaży podrobioną odzież. Były to koszuli oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych firm. 27-latek posiadał przy sobie 63 koszulki opatrzone fałszywym logiem znanych światowych marek. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wypadek na ulicy Staroniwskiej - jedna osoba nie żyje 29  Maja  2012

Wczoraj wieczorem kierujący hondą civic na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, uderzył w samochód zaparkowany przy krawędzi jezdni, następnie uderzył w pas zieleni. W wyniku zdarzenia dwoje pasażerów odniosło obrażenia. 20-letnia pasażerka w bardzo ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Niestety jej życia nie udało się uratować. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Zakończyły się Juwenalia studentów Politechniki Rzeszowskiej 29  Maja  2012

Dobiegły końca Juwenalia organizowane przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Policjanci oceniają przebieg imprezy jako spokojny. Większość policyjnych interwencji dotyczyła nietrzeźwych oraz zakłócania porządku publicznego i ciszy nocnej. W ciągu trwania Juwenaliów doszło do dwóch poważniejszych incydentów.

Bez większych zakłóceń przebiegała zabawa, jaką zorganizowali studenci Politechniki Rzeszowskiej w ramach corocznych Juwenaliów. Jak zawsze do zabezpieczenia imprezy skierowane zostały dodatkowe patrole policyjne. Policjanci czuwający nad porządkiem w czasie studenckiego święta oceniają przebieg tegorocznej imprezy jako raczej spokojny. Odnotowano wprawdzie zwiększona liczbę interwencji, jednak ich ilość tylko nieznacznie odbiegała od codziennej praktyki.

W dwóch pierwszych dniach zabawy policjanci rzeszowskiej komendy interweniowali na terenie miasta 92 razy. Jednak bezpośrednio w rejonie miasteczka akademickiego było tych interwencji tylko 13. Większość przypadków wymagających udziału Policji to zakłócenia porządku, ciszy nocnej lub spożywania alkoholu. Do rzeszowskiej izby wytrzeźwień trafiło 15 osób. Odnotowano dwa rozboje, jednak doszło do nich już po zakończeniu zabawy. Były też pojedyncze przypadki posiadania niewielkich ilości środków odurzających. W ostatnim dniu Juwenaliów, a więc w piątek policjanci interweniowali na terenie miasta 71 razy, z czego w rejonie miasteczka akademickiego takich interwencji odnotowano 11. Do izby wytrzeźwień trafiło tego dnia 6 osób.wstecz
ZaginieniRejment Dominika