Zaloguj się !
« 1 2 3 4 5 »

Bilans świąteczny 11  Kwietnia  2012

W tym roku na podkarpackich drogach doszło do większej ilości wypadków niż rok temu w tym samym okresie świątecznym.

Umowę podpiszą jeszcze w tym miesiącu 11  Kwietnia  2012

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać podpisana umowa na budowę bloku gazowo-parowego.

Odpowiedzą za uszkodzenie drzwi i samochodu 11  Kwietnia  2012

Dzięki zdecydowanej postawie pokrzywdzonej kobiety oraz mieszkańców bloku przy ulicy Poniatowskiego w Stalowej Woli ujęci zostali wandale, którzy sprayem pomalowali drzwi wejściowe do mieszkania. Prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze jedno przewinienie w postaci uszkodzenia samochodu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Pijackim szlakiem... 11  Kwietnia  2012

Pod koniec listopada ubiegłego roku pisaliśmy na temat byłej zajezdni autobusowej pod hutą. Miejsce to przypominało ruinę, a stare kioski i szalety swoim wyglądem mogły „straszyć”. Taki stan jednak nie odstraszał amatorów napoi wyskokowych...

Sukces PSP nr 1 (foto) 11  Kwietnia  2012

Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce i awansowała do Ogólnopolskiego Finału, który odbędzie się w czerwcu 2012 r. w Gdańsku

Dar krwi darem życia 16  Kwietnia  2012

„Podarowanie” drugiej osobie tak bezcennego daru, jakim jest życie, to niezwykłe doświadczenie. Niewątpliwie krwiodawcy mogą tego doświadczyć. Czy jest wiele takich osób?

Uważaj na szczepionki dla lisów 16  Kwietnia  2012

W lasach okolic Rzeszowa, jak również na terenach całego województwa podkarpackiego wkrótce rozpocznie się akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie...

Podkarpacki PiS wybrał swoje władze 17  Kwietnia  2012

Podczas sobotniego spotkania dokonano wyboru członków Prezydium do którego poza Prezesem Okręgu Posłem na Sejm Stanisławem Ożogiem wybrano również trzech Wiceprezesów

Jasionka ma nowy terminal 17  Kwietnia  2012

We wtorek 17 kwietnia z wielką pompą otwarto nowy terminala na lotnisku w Jasionce. Na tę uroczystość przybyło wielu wyśmienitych gości, w tym kpt. Tadeusz Wrona, który w listopadzie ubiegłego roku wylądował Boeingiem bez wysuniętego podwozia. Przeczytano nawet list od prezydenta Komorowskiego.

Pytanie Poręby do KE 20  Kwietnia  2012

Poseł Tomasz Poręba złożył do Komisji Europejskiej zapytanie pisemne w sprawie aktualnego stanu przepisów prawnych regulujących powstawanie elektrowni wiatrowych w Unii Europejskiej.

Trudna sytuacja na rynku pracy 20  Kwietnia  2012

Sytuacja na polskim rynku pracy nie nastraja optymistycznie studentów. Świeżo upieczeni absolwenci rozważają emigrację zarobkową jako pierwszy krok do poważnej kariery ...

Leniwa choroba 21  Kwietnia  2012

Komputer czy rower? Jogurt czy chipsy? Takich dylematów każdego dnia mamy mnóstwo. Każdy kolejny wybór, jakiego dokonujemy odnośnie naszego trybu życia odbija się na naszym zdrowiu.

Będą 3 nowe place zabaw 23  Kwietnia  2012

62 podmioty z naszego województwa zostało zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach IV edycji rządowego programu "Radosna Szkoła”. W Stalowej Woli powstaną trzy nowoczesne place zabaw! Zobacz, przy których szkołach będą ulokowane.

Krematorium od 10 maja 24  Kwietnia  2012

Pierwsze na Podkarpaciu krematorium zostanie uruchomionone już 10 maja. Informację taką podał Piotr Banaczyk, prezes firmy "Memento". Inwestycja kosztowała ponad 2,5 miliona złotych.

Ortoreksja -obsesyjnie zdrowe odżywianie 29  Kwietnia  2012

Bezdyskusyjne jest twierdzenie, że warto odżywiać się zdrowo. Trudno zaprzeczyć też temu, że spożywanie produktów naturalnych to inwestycja w dobre samopoczucie i prawidłową pracę organizmu.

Mogę być Dorosłym Dzieckiem Alkoholika ? 29  Kwietnia  2012

Często wydaje Ci się, że odstajesz od swoich znajomych? Twoje reakcje nie zawsze wydają się adekwatne do sytuacji? Poczucie izolacji i odmienności zdaje się Cię nie opuszczać?

POwiesili POsłów na drzewie 29  Kwietnia  2012

Na słupach ogłoszeniowych pojaiwły plakaty NSZZ "Solidarność”, na których możemy zobaczyć twarze polityków z naszego regionu, którzy nie poparli wnioski w sprawie przeprowadzenia ...

I komunia w krzywym zwierciadle 30  Kwietnia  2012

Komunia święta to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego katolika. Do tego dnia młody człowiek przygotowuje się wiele miesięcy... Komunia to jednak duży koszt, zarówno dla gości, jak i dla rodziców. Sprawdź ile co kosztuje.

Zakaz stosowania mączek 9  Maja  2012

W ostatnim czasie zrobiono prawdziwą nagonkę na rolników, którzy nielegalnie używają mączek mięsno-kostnych w żywieniu hodowanych przez siebie zwierząt. Tego typu wykroczenie grozi sankcjom finansowym i karnym.

Międzynarodowa Prezentacja 9  Maja  2012

Dziś nastąpi prezentacja pierwszych maszyn wyprodukowanych w Stalowej Woli przez zespół polsko- chiński firmy Liugong Machinery Poland.

Trzy dni zmagań zakończone 9  Maja  2012

W środę zakończył się VIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych o Gęsie Pióro. Na deskach sceny w Spółdzielczym Domu Kultury występowali uczniowie z wielu miast Podkarpacia.

Za tydzień pierwsza kremacja 9  Maja  2012

W przyszłym tygodniu ruszy spopielarnia. W Stalowej Woli są obecnie włoscy specjaliści, którzy podłączają najnowsze piece krematoryjne do sieci elektrycznej i gazowej.

Program pierwsza praca 9  Maja  2012

W jaki sposób szukać pracy? Na co zwracać uwagę podpisując umowę z pracodawcą? W jakich zawodach można znaleźć zatrudnienie? Jak szukać pracy za granicą?

Uroczysta Konferencja Liugong 9  Maja  2012

Dziś o godz. 11.00 rozpoczęła się konferencja dotycząca dwóch pierwszych wyprodukowanych w Stalowej Woli maszyn firmy Liugong Machinery Poland.

Zobacz jak wygląda spopielarnia 10  Maja  2012

15 maja działalność rozpoczęła pierwsza na Podkarpaciu spopielarnia. Od czwartku obsługiwać będzie klientów z części południowo-wschodniej Polski. Zobacz jak wygląda wewnątrz budynek krematorium.

Związkowcy HSW zablokowali Sejm (VIDEO) 11  Maja  2012

Związkowcy NSZZ Solidarność Huta Stalowa Wola S.A protestowali w piątek w Warszawie przed budynkiem Sejmu. Protest trwał kilka godzin, ale to jeszcze nie koniec…

Wyróżnieni nagodzeni 15  Maja  2012

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz- Śmigielska nagrodziła wkład mieszkańców regionu w rozwój województwa i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków zawodowych, wpływających na lokalną...

Marek Jurek w Stalowej Woli 19  Maja  2012

Były Marszałek Sejmu RP Marek Jurek w sobotę odwiedzi Stalową Wolę. Na spotkanie na temat: "Wiara i życie publiczne: chrześcijaństwo w życiu narodu i Europy" zapraszamy w sobotę 19.05.2012

Zbigniew Ziobro w St. Woli (VIDEO) 21  Maja  2012

Przybyło nań wielu mieszkańców naszego miasta, wszystkie miejsca siedzące były zajęte. O czym mówił polityk?

Religia czy sekta? 23  Maja  2012

Jedni uważają ich za sektę, manipulującą umysłem ludzkim, inni zaś za normalną religię. Kim tak właściwie są? Mowa o wyznawcach kościoła Zielonoświątkowego.

Ile kosztuje praca posła? 29  Maja  2012

Posłowie z Podkarpacia chętnie przewodniczą pracom komisji i podkomisji sejmowych, co dodatkowo zwiększa ich wynagrodzenie o nawet 2 tys. zł.

Dzień Dziecka według banków 29  Maja  2012

Biorąc pod uwagę zdolność kredytową, posiadanie dzieci nie jest w Polsce atutem. Aby dostać kredyt hipoteczny w kwocie 250 tys zł rodzice dwójki dzieci muszą zarabiać średnio o 20% więcej...

Sprawdzaj to, co dostajesz za darmo 7  Czerwca  2012

Wzrost sprzedaży wpływa na ofertę produktową innych branż, w tym ubezpieczycieli. Z jakiego wsparcia ubezpieczycieli korzystamy najczęściej w woj. podkarpackim?

Głosujmy na naszych! 9  Czerwca  2012

Orange The Juice ze Stalowej Woli ma szansę wystąpić na festiwalu Nowe Horyzonty. Pomóżmy!

Wsparcie POKL dla szkolnictwa zawodowego 18  Czerwca  2012

Nowy rok szkolny w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe na Podkarpaciu różnił się będzie od poprzedniego. Zgodnie z reformą – szkoły zawodowe uzyskują większą samodzielność programową.

« 1 2 3 4 5 »