Zaloguj się !
« 1 2 3 4 5 »

Niewłaściwie przewozili ładunki - zostali ukarani 6  Kwietnia  2012

Dzisiaj policjanci stalowowolskiej "drogówki" dokonali dwóch kontroli pojazdów, którymi przewożone były ładunki w sposób rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego. To dzięki informacji przekazanej Policji przez innych użytkowników dróg być może nie doszło do tragedii. Lekkomyślni kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy 6  Kwietnia  2012

Policjanci stalowowolskiej komendy zabezpieczyli 920 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 31 letni mieszkaniec Stalowej Woli przewoził papierosy w bagażniku samochodu. Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Nietrzeźwy kierowca 6  Kwietnia  2012

28-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę wczoraj po południu. Mężczyzna miał 3,19 promile alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Zatrzymany sprawca pobicia pracownika stacji paliw 6  Kwietnia  2012

Kilku godzin potrzebowali stalowowolscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju, do jakiego doszło w sobotnią noc w Stalowej Woli. 36-letni mężczyzna pobił pracownika stacji paliw, gdy ten nie chciał dać mu paczki papierosów na kredyt. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Nie dali szansy kieszonkowcom 6  Kwietnia  2012

Stalowowolscy policjanci prowadzili wczoraj wzmożone działania prewencyjne ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Na bazarze w Stalowej Woli służbę pełniło ponad dwudziestu policjantów w mundurach i po cywilnemu. Było bezpiecznie.

Rocznicowy wyjazd PiS-u 6  Kwietnia  2012

10 kwietnia br. przypada II rocznica katastrofy smoleńskiej. Stalowowolscy radni PiS-u organizują z tej okazji bezpłatny wyjazd autokarowy do Warszawy.

Triduum Paschalne: Wielki Piątek 6  Kwietnia  2012

To jeden z ważniejszych dni w roku liturgicznym. Tego dnia szczególnie wspomina się śmierć Jezusa, który oddał życie na krzyżu za grzechy ludzkie. W kościołach Stalowej Woli od rana odbywają się drogi krzyżowe...

Wielkanoc według państwa Dukszta 7  Kwietnia  2012

Jak emeryci Krystyna i Władysław Dukszta z Dąbrowy Rzeczyckiej świętują Wielkanoc? Możemy to łatwo sprawdzić przejeżdżając trasą Stalowa Wola-Olbięcin

Sobotni poranek z koszyczkiem w tle 7  Kwietnia  2012

Od rana w Stalowej Woli, podobnie jak we wszystkich kościołach kraju trwa tradycyjne święcenie pokarmów Wielkanocnych. Kiedyś w koszyczku były pisanki, kraszanki, kiełbasa, masło, chleb, chrzan, sól, pieprz. Teraz..

Posiadał przy sobie marihuanę 7  Kwietnia  2012

Sprawcę zdradziło nerwowe zachowanie. Policjanci zabezpieczyli zatrzymaną przy mężczyźnie marihuanę i przerobioną legitymację szkolną.

Areszt dla sprawcy kradzieży przewodów 7  Kwietnia  2012

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który po raz kolejny ukradł przewody telekomunikacyjne. Przestępstwa tego dopuścił się ten sam mężczyzna, wobec którego w dniu 26 marca 2012 r. został zastosowany dozór policyjny za kradzież kabli. W dniu wczorajszym Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Gdzie parkować? 7  Kwietnia  2012

Nie dość, że mieszkańcy bloków wciąż cierpią na brak miejsc parkingowych, to jeszcze niektóre z nich są blokowane przez przyczepy kempingowe.

OTJ nie będzie w Polsacie 7  Kwietnia  2012

Mimo, że były takie zapowiedzi, stacja telewizyjna Polsat pominęła stalowowolski zespół Orange The Juice w montażu odcinków castingowych programu "Must Be The Music".

Zostało wykończenie 7  Kwietnia  2012

Wkrótce zakończą się prace przy budowie Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli.

80 tys. dla muzeum 7  Kwietnia  2012

Muzeum Regionalne otrzymało dwie działki i 80 tys. złotych. Taką decyzję podjęli radni Stalowej Woli.

Triduum Paschalne 7  Kwietnia  2012

Wszystko już wypełniło się. Chrystus spoczął w grobie, a wierni w kościołach trwają na adoracji...

Wesołych Świąt ! 7  Kwietnia  2012

Z okazji Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia składa wszystkim czytelnikom redakcja StaloweMiasto.pl.

Uchroń się przed przejedzeniem 7  Kwietnia  2012

W jaki sposób poradzić sobie z nadmiarem pożywienia. Czy odmówić, gdy nas częstują, czy też bez ograniczeń rozkoszować się licznymi świątecznymi potrawami - wszak są Święta!

Tragedia w Wielką Niedzielę 8  Kwietnia  2012

Ciała dwóch mężczyzn zostały znalezione w spalonych pomieszczeniach domu w miejscowości Kończyce.

Będą karać tych co za dużo leją 8  Kwietnia  2012

"Polowania" z wiadrami na przypadkowych przechodniów, lanie wodą z okien czy balkonów, to łamanie prawa. Policjanci na tego typu zachowania będą reagować i wyciągać konsekwencje prawne.

Podkarpaccy misjonarze 9  Kwietnia  2012

Dla misjonarzy z Podkarpacia każde święta to czas nabożeństw w egzotycznych i zarazem biednych miejscach. Na przykład Ojcowie Franciszkanie z naszego regionu spędzają Wielkanoc w ...

Lasowiacy i zwyczaje Wielkanocne 9  Kwietnia  2012

Lasowiacy to jedna z większych grup etnograficznych naszego regionu zamieszkująca dzisiejsze tereny pomiędzy Wisłą i Sanem. To właśnie ich zwyczaje, tradycje są jednymi z najważniejszych i najbardziej kultywowanej w regionie...

Leśna Kolejka Wąskotorowa 9  Kwietnia  2012

Po torowisku oczywiście nie ma już śladu ale pozostały nasypy a nad leśnymi rzeczkami urokliwe mostki lub pozostałości po mostkach przez które jeździł tabor.

Stalowa Wola - miasto absurdów? 9  Kwietnia  2012

Kartka wisząca na drzwiach jednej z bibliotek mówie: 'BARDZO PROSZĘ NIE WPUSZCZAĆ KOTA DO BIBLIOTEKI' widocznie jakiś intruz nachodzi często bibliotekę

Rusz się na spacer! 9  Kwietnia  2012

Wielkanocne potrawy poważnie nadwyrężyły nasze zdrowie. Obciążyliśmy organizm ogromna ilością tłuszczy i węglowodanów. Czas więc wyruszyć na spacery i spalić to, co dołożyło nam zbędnych kalorii. Gdzie warto się wybrać?

Kiedy mąż nie może 9  Kwietnia  2012

Według najnowszych danych w naszym województwie najczęściej wzywanymi do domu są: serwisanci sprzętu AGD – 44% wezwań, hydraulicy 17%, serwisanci RTV 15%, osoby do napraw komputerów 9% ...

Zmarł Józefat Butryn 10  Kwietnia  2012

8 kwietnia odszedł Józefat Butryn, założyciel Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli. Miał 66 lat.

Efekty działań 10  Kwietnia  2012

Zakończyły się policyjne działania "Wielkanoc 2012" na drogach powiatu stalowowolskiego. W tym czasie policjanci ze Stalowej Woli nie odnotowali żadnych wypadków drogowych. Stróże prawa zatrzymali trzech pijanych kierowców, odnotowali też 10 kolizji drogowych.

Szczury są czy ich nie ma? 10  Kwietnia  2012

Otrzymaliśmy sygnały od zaniepokojonych działkowiczów, którzy zauważyli w pobliżu oczka wodnego szczury. Działkowicze obawiają się, że wkrótce gryzonie przeniosą się na działki i będą niszczyć im plony.

Psie Smutki 10  Kwietnia  2012

W czwartek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie adaptacyjne dla dzieci i rodziców ze Stalowej Woli. Na uczestników tego wydarzenia czeka wiele atrakcji…

Rozpoczął się remont w MDK 10  Kwietnia  2012

Długo planowany remont Miejskiego Domu Kultury właśnie się rozpoczął. Do stycznia przyszłego roku nie będą odbywały się tu żadne wydarzenia kulturalne na sali widowiskowej, podobnie ma się ta sytuacja jeśli chodzi o kino Wrzos.

Wielkie sprzątanie w mieście 10  Kwietnia  2012

Od kilku dni odbywa się w Stalowej Woli wielkie pozimowe sprzątanie. W ruch poszły grabie, łopaty i miotły. Sprzątanie odbywa się w wielu miejscach naszego miasta...

(Nie)bezpieczne przejście dla pieszych 10  Kwietnia  2012

W Stalowej Woli jest kilka przejść dla pieszych, tych oznakowanych zgodnie z ustawą o ruchu drogowym, oraz tych, które aktualnie nie są już oficjalnie „legalnymi” przejściami...

Kasyno już niedługo 11  Kwietnia  2012

Już niedługo rozpocznie się działalność kasyna w Stalowej Woli.

Piec już zainstalowany 11  Kwietnia  2012

W krematorium zainstalowano już piec do spopielania zwłok. W stalowowolskiego spopielarni przy Cmentarzu Komunalnym wszystko jest już prawie gotowe.

« 1 2 3 4 5 »