Zaloguj się !
« 1 2 3 4 5 »

Kolizja przy Cmentarzu Komunalnym 4  Kwietnia  2012

W środę 4 kwietnia na ul. Ofiar Katynia przy Cmentarzu Komunalnym doszło do kolizji drogowej z udziałem pojazdu marki Skoda Felicja na lubelskich tablicach rejestracyjnych.

Akcje (anty)edukacyjne... 4  Kwietnia  2012

Im więcej akcji społecznych, tym większe nasilenie wandalizmu, podpaleń i innych tego typu działań w naszym mieście. Skoro akcje edukacyjne przynoszą odwrotne efekty, to co zrobić by było lepiej?

Usuwane są skutki nawałnicy 4  Kwietnia  2012

Marzec mocno dał się we znaki straży pożarnej w całej Polsce. Zanotowano liczne podpalenia traw i nieużytków. W ostatnim dniu marca strażacy mieli pełne ręce roboty, gdyż przez Rudnik nad Sanem przeszła prawdziwa nawałnica.

Wiele osób z regionu straci pracę 4  Kwietnia  2012

Na szczególnych zasadach zostanie rozwiązany stosunek pracy z wieloma pracownikami spółki P.C.B „Ceramika Harasiuki” Sp. z. o. o.. Przyczyną grupowych zwolnień są problemy pracodawcy...

HSW właścicielem Jelcza 4  Kwietnia  2012

Huta Stalowa Wola zakupiła od Syndyka masy upadłości spółkę Jelcz SA, która wyceniana jest na 16,2 mln zł. HSW była jedynym oferentem, który wziął udział w przetargu. Do podpisania umowy powinno dojść jeszcze w kwietniu br.

Bezmyślność kierowców 4  Kwietnia  2012

W dniu dziesiejszym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji dokonali dwóch kontroli pojazdów, którymi przewożone były ładunki w sposób rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego. To dzięki informacji przekazanej policji przez innych użytkowników dróg być może nie doszło do tragedii.

Ruch Palikota zszokował Nisko 4  Kwietnia  2012

Wywołajmy rząd do tablicy"- z taką akcją, do mieszkańców Niska, zwrócił się poseł Ruchu Palikota- Dariusz Dziadzio.

Praca za granicą szansą dla młodych 4  Kwietnia  2012

Decyzja o wyjeździe za granicę jest jedną z najtrudniejszych w naszym życiu. To jaką obierzemy drogę ma kluczowy wpływ na nasze dalsze losy.

To może być przełom w szkolnictwie 4  Kwietnia  2012

80 milionów złotych w ciągu 2 lat szkolnych trafi na podkarpacki rynek szkolnictwa zawodowego, a to za sprawą projektu pn. „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

Zmiany już od nowego roku szkolnego 4  Kwietnia  2012

W ostatnim czasie dużo słychać na temat zmniejszenia ilości lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych, również klub PiS w Stalowej Woli chciał wystosować apel w tej sprawie. Koalicja jednak nie pozwoliła na to…

Tradycja owszem, ale z głową 5  Kwietnia  2012

Święta Wielkanocne, to także okres nierozerwalnie związany z tradycją śmigusa dyngusa. Wielokrotnie jednak oblewanie wodą w Wielkanocny Poniedziałek, związane jest nie tyle z tradycją, co z wybrykami chuligańskimi młodych ludzi. Dlatego policjanci apelują do wszystkich o zachowanie rozsądku i umiaru.

Niewłaściwie przewozili ładunki - zostali ukarani 5  Kwietnia  2012

Dzisiaj policjanci stalowowolskiej "drogówki" dokonali dwóch kontroli pojazdów, którymi przewożone były ładunki w sposób rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego. To dzięki informacji przekazanej Policji przez innych użytkowników dróg być może nie doszło do tragedii. Lekkomyślni kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy 5  Kwietnia  2012

Policjanci stalowowolskiej komendy zabezpieczyli 920 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 31 letni mieszkaniec Stalowej Woli przewoził papierosy w bagażniku samochodu. Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Nietrzeźwy kierowca 5  Kwietnia  2012

28-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę wczoraj po południu. Mężczyzna miał 3,19 promile alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Nie dali szansy kieszonkowcom 5  Kwietnia  2012

Stalowowolscy policjanci prowadzili wczoraj wzmożone działania prewencyjne ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Na bazarze w Stalowej Woli służbę pełniło ponad dwudziestu policjantów w mundurach i po cywilnemu. Było bezpiecznie.

Zatrzymany sprawca pobicia pracownika stacji paliw 5  Kwietnia  2012

Kilku godzin potrzebowali stalowowolscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju, do jakiego doszło w sobotnią noc w Stalowej Woli. 36-letni mężczyzna pobił pracownika stacji paliw, gdy ten nie chciał dać mu paczki papierosów na kredyt. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdrowy i bezpieczny przedszkolak 5  Kwietnia  2012

To hasło konkursu, który w minionym tygodniu odbył się w Przedszkolu nr 6 w Stalowej Woli. Wzięły w nim udział przedszkolaki z powiatu stalowowolskiego. Ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa sprawdzali policjanci, strażacy oraz przedstawiciele służby zdrowia.

Niecodzienna kradzież 5  Kwietnia  2012

Wczoraj po południu stalowowolscy policjanci interweniowali w związku z niecodziennym zgłoszeniem. Lekarz stomatolog zawiadomił o kradzieży protezy stomatologicnzej z jego gabinetu. Nieuczciwego pacjenta szukają stalowowolscy policjanci.

Bociany są już wśród nas! 5  Kwietnia  2012

Otrzymaliśmy sygnały od czytelników, że już od kilku dni w naszym regionie widziane są bociany. Pierwszy bocian jakiego zaobserwowała nasza czytelniczka był czarny. W ostatnim dniu marca pojawiło się stado bocianów białych w Pysznicy

Monitoring także dla strażaków 5  Kwietnia  2012

Radny Jan Korzybski jest zdania, że monitoring pomagałby strażakom w wykonywaniu ich pracy. Kamery uchwyciłyby podpalaczy, ale także ułatwiłyby również szybsze diagnozowanie ognia.

Kurniki a nie przystanki 5  Kwietnia  2012

Radny Lucjusz Nadbereżny małe wiaty zlokalizowane m.in. na ul Popiełuszki nazywa kurnikami, bo te są tak małe, że niepraktyczne. Jego zdaniem powinny być postawione obok wiaty normalnej wielkości

Budynek KULu będzie wcześniej? 5  Kwietnia  2012

Prawie o dwa tygodnie szybciej realizuje wykonawca projekt budynku administracyjno-socjalnego KULu przy ulicy Kwiatkowskiego. Czy budynek zostanie ukończony wcześniej, niż było zaplanowane?

Triduum Paschalne: Wielki Czwartek 5  Kwietnia  2012

Wielki Czwartek to początek tzw. Triduum Paschalnego czyli trzech dni przed Zmartwychwstaniem Pańskim. Dziś w kościołach Stalowej Woli, podobnie jak i we wszystkich katolickich świątyniach świata odprawia się tylko jedną mszę św.

Tresował ochronę w sklepie 6  Kwietnia  2012

27-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego odpowie za kradzież telefonu komórkowego. Został on ujęty przez pracowników ochrony i przekazany w ręce Policji. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Areszt dla sprawcy kradzieży przewodów 6  Kwietnia  2012

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który po raz kolejny ukradł przewody telekomunikacyjne. Przestępstwa tego dopuściła się ten sam mężczyzna, wobec którego w dniu 26 marca 2012 r. został zastosowany dozór policyjny za kradzież kabli. W dniu wczorajszym Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Dusił i bił żądając dwóch złotych 6  Kwietnia  2012

Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju na 85-letnim mieszkańcu Starego Nartu w gminie Jeżowe. 22-latek znał ofiarę, próbował pożyczyć od niej pieniądze. Kiedy pieniędzy nie otrzymał, dusił i bił żądając od poszkodowanego najpierw 100, potem 50 i ostatecznie 2 złotych.

Zamiast wymiany będzie rozbiórka 6  Kwietnia  2012

Wzdłuż jednej z głównych ulic Stalowej Woli ciągnie się swoistego rodzaju ogrodzenie wykonane z metalowych bramek. Zmuszeni jesteśmy do oglądania tego szpecącego miasto bubla, bo aż do Rozwadowa gdzie kończy się dwupasmówka stoi ono i jak mówią niektórzy straszy…

Wielkie sprzątanie na mieście 6  Kwietnia  2012

Od wielu dni mieszkańcy Stalowej Woli robią wielkanocne porządki. W ruch poszły mopy, odkurzacze czy trzepaczki, tak aby przed świętami każdy dom był pięknie posprzątany. Porządki robi się także na zewnątrz budynków…

Wielkanocny szał zakupów 6  Kwietnia  2012

Święta tuż tuż, więc wielu mieszkańców Stalowej Woli dokupuje ostatnie wielkanocne drobiazgi, chociaż są i tacy, którzy zakupy dopiero rozpoczynają. W piątek najwięcej osób nabywało świąteczne ozdóbki, tulipany, owies, rzeżuchę oraz różnego rodzaju stroiki.

Wierni nie zapominają o ks. Warchole 6  Kwietnia  2012

Pod krzyżem na Młodyniu w ostatnich dniach pojawia się coraz więcej kwiatów. Wierni cały czas modlą się w intencji krzyża oraz ks. J. Warchoła, który od 16 marca br. przebywa w stalowowolskim szpitalu

Kradzież na terenie ogródków działkowych 6  Kwietnia  2012

W dniu wczorajszym do stalowowolskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży pieniędzy. Do kradzieży doszło na terenie ogródków działkowych w Stalowej Woli. Złodziej wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, zabrał pieniądze w kwocie 800 złotych.

"Testował" ochronę sklepu 6  Kwietnia  2012

27-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego odpowie za kradzież telefonu komórkowego. Został on ujęty przez pracowników ochrony i przekazany w ręce Policji. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Tradycja owszem, ale z głową 6  Kwietnia  2012

Święta Wielkanocne, to także okres nierozerwalnie związany z tradycją śmigusa dyngusa. Wielokrotnie jednak oblewanie wodą w Wielkanocny Poniedziałek, związane jest nie tyle z tradycją, co z wybrykami chuligańskimi młodych ludzi. Dlatego policjanci apelują do wszystkich o zachowanie rozsądku i umiaru.

Wielkanocne życzenia 6  Kwietnia  2012

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim mieszkańcom powiatu stalowowolskiego oraz odwiedzającym nasz policyjny portal internetowy, a tak

« 1 2 3 4 5 »