Zaloguj się !
1 2 3 4 5 »

Nagrody zostały rozdane 31  Marca  2012

W sobotę 31 marca 2012 r. w Miejskim Domu Kultury już po raz 13. zostały wręczone Nagrody Miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” w dziedzinie kultury.

Tadeusz Woźniak w St. Woli (VIDEO) 31  Marca  2012

31 marca na deskach Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli wystąpił Tadeusz Woźniak, legendarny wokalista i kompozytor…

Sąsiad - wróg? 31  Marca  2012

O tym, że sąsiedzi nie zawsze są wobec nas przyjaźnie nastawieni i akceptują nasze, wydawałoby się podstawowe wymagania, jakimi jest cisza i spokój.

Nie dali szansy kieszonkowcom 1  Kwietnia  2012

Stalowowolscy policjanci prowadzili wczoraj wzmożone działania prewencyjne ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Na bazarze w Stalowej Woli służbę pełniło ponad dwudziestu policjantów w mundurach i po cywilnemu. Było bezpiecznie.

Patriota zmieni lokalizację 1  Kwietnia  2012

Nie cieszy się popularnością, uznany został za maszkarę, a ostatnio bezczelnie go okradziono. Pomnik "Patrioty" zmieni miejsce na bardziej bezpieczne...

Chciał papierosów na kredyt - pobił pracownika stacji paliw 1  Kwietnia  2012

Kilku godzin potrzebowali stalowowolscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju do jakiego doszło w sobotnią noc w Stalowej Woli. 36-letni mężczyzna pobił pracownika stacji paliw, gdy ten nie chciał dać mu paczki papierosów na kredyt. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany sprawca pobicia pracownika stacji paliw 1  Kwietnia  2012

Kilku godzin potrzebowali stalowowolscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju, do jakiego doszło w sobotnią noc w Stalowej Woli. 36-letni mężczyzna pobił pracownika stacji paliw, gdy ten nie chciał dać mu paczki papierosów na kredyt. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Odblaski dla rowerzystów 1  Kwietnia  2012

Policjanci ze stalowowolskiej "drogówki" wręczali rowerzystom kamizelki odblaskowe. Rozdawane były bezpłatnie, wystarczyło, aby rowerzysta wyraził chęć jej założenia oraz użytkowania podczas jazdy na rowerze.

Niedziela Palmowa 1  Kwietnia  2012

Za tydzień święta Wielkiej Nocy. Tymczasem dzisiaj w kościołach święcone są palmy na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy…

Wernisaż Zbigniewa Matyska w SDK 1  Kwietnia  2012

Niedzielne popołudnie w stalowowolskim Spółdzielczym Domu Kultury, zaowocowało kolejnym artystycznym wydarzeniem na wysokim poziomie.

Rak piersi to nie koniec świata 2  Kwietnia  2012

Na raka piersi choruje 15 tys. Polaków, z czego 1/3 umrze. Statystyki mówią, że co 12 osoba w którymś etapie życia dowie się, że zachorowała na nowotwór piersi.

Euro-Partner dla PSS Społem 2  Kwietnia  2012

27 marca roku w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie po raz pierwszy rozstrzygnięty został Plebiscyt „EURO-GMINA EURO-POWIAT EURO-PARTNER” 2009/2011 województwa podkarpackie

Co się stanie z fontanną przy MDK? 2  Kwietnia  2012

Niegdyś Placu Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury zdobiła fontanna. Cieszyła dzieci, jak i osoby starsze. Było to miejsce, gdzie po prostu miło było usiąść i odpocząć.

Patriota nigdzie się nie ruszy 2  Kwietnia  2012

Wbrew naszej wczorajszej informacji, pomnik Patrioty nie zmieni swojej obecnej lokalizacji. Jak słusznie zauważyło wielu naszych czytelników - informacja była tylko żartem

Ks. Jerzy Warchoł wybudzany 2  Kwietnia  2012

Ks. Jerzy Warchoł, który trafił do szpitala w nocy z 16 na 17 marca 2012 roku z podejrzeniem udaru mózgu powoli będzie wybudzany ze śpiączki farmakologicznej.

Polak potrafi… 2  Kwietnia  2012

W piątek rozpoczęły się prace w Parku Miejskim pod nową inwestycję. Duży teren wzdłuż torów kolejowych został zagrodzony. Wielu mieszkańcom nie spodobało się, to że wejście do parku zostało zamknięte, więc w kliku miejscach została podziurawiona siatka.

Konkursy na dyrektorów rozstrzygnięte 2  Kwietnia  2012

W ostatnich dniach zostały rozstrzygnięte konkursy w 3 placówkach oświatowych, których dyrektorom kończyły się w tym roku kadencje.

Francuzi w LO im. KEN (VIDEO) 2  Kwietnia  2012

LO im KEN po raz kolejny w tym roku gości zagranicznych gości. To już kolejna w tym roku wymiana międzynarodowa. Tym razem przyjechali do Stalowej Woli uczniowie z Francji, z liceum Camille Cloudell z Troyes

Nietrzeźwy kierowca 2  Kwietnia  2012

28-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę wczoraj po południu. Mężczyzna miał 3,19 promile alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Czy HSW kupi spółkę? 2  Kwietnia  2012

Dolnośląska spółka Jelcz-Komponenty została niedawno wystawiona na sprzedaż. Wsród chętnych na jej nabycie jest Husta Stalowa Wola.

Popłynęli by uczcić Jana Pawła II 3  Kwietnia  2012

Popłynęli by uczcić pamięć Ojca świętego Jana Pawła II, który dokładnie 7 lat temu odszedł z tego świata pozostawiając po sobie smutek, żal, tęsknotę i pamięć milionów ludzi na całym świecie…

Otworzylo swe podwoje 3  Kwietnia  2012

29 marca Gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli otworzyło swe podwoje dla dzieci i rodziców, goszcząc ich na Dniu Otwartym. Zgromadzeni goście obejrzeli prezentacje na temat tego, co oferuje szkoła.

Zmarł Stanisław Turek 3  Kwietnia  2012

Długoletni, były dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej zmarł w nocy w stalowowolskim szpitalu. Miał 66 lat...

Nowy Komendant Policji w Nisku 3  Kwietnia  2012

W poniedziałek odbyło się wprowadzenie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Nisku. Akt nominacyjny o powołaniu na stanowisko komendanta wręczył nowemu przełożonemu niżańskich policjantów inspektor Zdzisław Stopczyk Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji.

W mieście brakuje stróży prawa 3  Kwietnia  2012

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli jest aż 27 wakatów. Jak podkreśla Komendant Policji Mirosław Pawełko jest to sytuacja bardzo trudna, tym bardziej, że w tym roku część funkcjonariuszy będzie oddelegowana na Euro 2012.

W Stalowej Woli zaczną działać radary! 3  Kwietnia  2012

W Stalowej Woli mamy sporo radarów drogowych, większość z nich jest zniszczona, zamalowana sprayem. Jednak wkrótce zostaną one przekazane do ITD, a wtedy mandaty mogą się posypać.

Czy MZB boi się kontroli? 3  Kwietnia  2012

Zmienił się program pracy Komisji Rewizyjnej. W tym roku została przewidziana kompleksowa kontrola w Miejskim Zakładzie Budynków, jednak Prezes MZB Bronisław Tofil odmówił takiej kontroli, stąd też zmiana…

Grunt to rodzinka 3  Kwietnia  2012

Samorząd stalowowolski będzie realizował działania, które mają na celu wzmacnianie więzi rodzinnych. Będą one miały postać lokalnej kampanii profilaktyczno

Trzej policjanci w szpitalu! 4  Kwietnia  2012

W minioną sobotę przed klubami Oskar i Bila w Stalowej Woli doszło do bójki z udziałem policjantów. Trzech funkjconariuszy trafiło z obrażeniami do szpitala.

Spaliła się latarnia 4  Kwietnia  2012

We wtorek po godzinie 20:15 w parku miejskim wybuchł pożar. Ogień zajął jedną z latarni. Konieczna była interwencja straży pożarnej i pogotowia energetycznego.

Konkurs na KUL-u 4  Kwietnia  2012

W Stalowej Woli odbył się konkurs Wiedzy o Gospodarce dla Szkół Ponadgimnazjalnych.Nad konkursem honorowy patronat objął Dziekan WPNoG prof. dr hab. Romuald Szeremietiew.

Pijany rowerzysta w Nisku 4  Kwietnia  2012

We wtorek po godz. 13.00 na ul. Długiej w Nisku dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ogólnopolski konkurs komiksowy 4  Kwietnia  2012

MDK oraz Urząd Miasta zaprasza do udziału w konkursie na krótką formę komiksową w ramach IV edycji projektu Stalowa Wola-Miasto Komiksów. Na najlepszych rysowników czekają nagrody finansowe.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy 4  Kwietnia  2012

Policjanci stalowowolskiej komendy zabezpieczyli 920 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 31 letni mieszkaniec Stalowej Woli przewoził papierosy w bagażniku samochodu. Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Prezes Tofil kontroli się nie boi 4  Kwietnia  2012

We wtorek na łamach naszego portalu opublikowaliśmy artykuł pt. „Czy MZB boi się kontroli?”. Dziś przedstawiamy stanowisko Prezesa M.Z.B Sp. z.o.o Bronisława Tofila w tej sprawie.

1 2 3 4 5 »