Zaloguj się !

Czas na zmiany i Nową Prawicę

Chcą wielu zmian m.in. uproszczenia biurokracji, likwidacji karty nauczyciela i reorganizacji powiatu. Kandydaci z ramienia Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikkego ogłosili swój start w wyborach...


[t]Połączyły ich wspólne idee [/t]

We wtorek podczas konferencji prasowej zaprezentowali się kandydaci z list Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikkego. Do Powiatu KNP zgłosiło pełną dozwoloną liczbę czyli 46 kandydatów, do Rady Miasta jednego przedstawiciela z Okręgu nr 22, do Sejmiku Województwa Podkarpackiego 9. Wśród wszystkich osób, które znalazły się na liście pojawili się kandydaci niezwiązani z partią, mający jednak podobne poglądy jak Nowa Prawica. Są to m.in.: urzędnicy, przedsiębiorcy, studenci.


- Udało nam się skompletować podwójną obsadę do każdego z okręgów. My, w odróżnieniu od innych polityków staramy się nie obiecać niczego. Chcielibyśmy, aby to obywatele mieli możliwość zdecydowania sami o sobie. Nie ma u nas takich osób, które można określić tak jak w filmie Barei "Poszukiwany Poszukiwana"- z zawodu dyrektor. Nie ma takich osób, o których można powiedzieć, że są z zawodu politykami- mówi Grzegorz Kida.


Więcej na temat poszczególnych kandydatów będzie można wkrótce zobaczyć w materiale video.


[t]Chcą wielu zmian [/t]

Jak podkreślił podczas spotkania Grzegorz Kida w naszym kraju potrzeba wielu zmian. Członkowie Nowej Prawicy Janusza Korwina– Mikkego chcieliby zmniejszyć liczbę urzędników utrzymywanych z naszych podatków. Podobnie przedstawiciele tej partii myślą na temat instytucji, które mają na celu kontrolowanie różnych urzędów. Postulują, by biurokracja została ukrócona m.in. dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań np. z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, bądź też by można było wiele rzeczy załatwiać w urzędzie zdalnie, bez konieczności stania w kolejce. Chcą także by samorządy nie zadłużały się ponad miarę.


- Chcielibyśmy maksymalnie skrócić czas, jeśli chodzi o wydawanie decyzji administracyjnych, czyli takich decyzji urzędowych, żeby nie trzeba było czekać w nieskończoność, generalnie żeby była ona wydawana od ręki- mówi Grzegorz Kida.


Jak podkreślił Grzegorz Kida potrzebna jest nowa wizja działania powiatu. Jego zdaniem powinno się rozsądnie podchodzić do tworzenia różnych stanowisk. I tak np. powiatem powinna rządzić jedna osoba, a nie kilka. Można by wówczas zaoszczędzić na pensjach wicestarostów, a są to sumy niemałe.


[t]Im się udało, nam też się uda![/t]

Grzegorz Kida podał przykłady kilku gmin, którym udało się wprowadzić wiele trudnych rozwiązań, które przyniosły duże oszczędności.


W podkarpackiej gminie Wiązownica od 2007 roku obowiązują o połowę niższe podatki od nieruchomości, od środków transportu i podatek rolny, dzięki czemu gmina przyciąga nowych inwestorów, a to z kolei daje nowe miejsca pracy. Ostatecznie do gminnej kasy wpłynęło o wiele więcej pieniędzy niż w latach wcześniejszych.


Kolejny przykład pochodzi z Gminy Jarocin, gdzie dużą częścią szkół zarządzają stowarzyszenia. W szkołach tych nie obowiązuje Karta Nauczyciela, a zdrowa rywalizacja między placówkami przyczyniła się do wzrostu poziomu nauczania.


Z kolei w Nysie, gdzie bezrobocie sięgało 24%, urząd pracy zaczął oferować trwale bezrobotnym pracę przy robotach publicznych. W efekcie z rejestru wykreślono fikcyjnie bezrobotnych.


- Chcemy sukces, który osiągnęliśmy w ostatnich wyborach do Europarlamentu (poparcie blisko 10%) przekuć w jakimś stopniu na wybory samorządowe- mówi Grzegorz Kida.


[t]Poznaj nazwiska kandydatów z ramienia[/n] Nowej Prawicy Janusza Korwin– Mikkego[/n][/t]
[t]Okręg nr 1[/t]
Donchor Jarosław


Wiśniowska Joanna


Kardasińska Marzena


Sierant Henryk


Dultz Michał


Behler Artur


Raźny Grażyna


Chyła Krzysztof


Moskal Zofia


Tarka Mirosław


Bilska Janina


Twarogowska Mariola


Kot- Bielecka Agnieszka


Bat Małgorzata


Bielowka Halina


Ługowski Andrzej[t]Okręg nr 2 [/t]

Grzegorz Kida


Witkowska Barbara


Mielniczuk Jerzy


Fofana Edyta


Rogała Andrzej


Góral Anna


Brzozowska Monika


Watras Anna


Bącal Jerzy


Dorosz Andrzej


[t]Okręg nr 3[/t]
Krzysztof Stelmach


Bielecki Arkadiusz


Hajduk Ewa


Jarosz Paweł


Hartleb Wioleta


Nieckarz Mateusz


Zanetta Nogaj


Serafin Andrzej[t]Okręg nr 4[/t]
Dyrda – Muskus Joanna


Donchor Elwira


Kłosiński Mariusz


Ryszard Radwan


Pruchnicka Justyna


Pawłowski Maciej


Latawiec Anna


Chamera Bartłomiej


Stachowicz Marek


Demik Justyna


Walczak Adam


Witek Mariusz[t]Kandydaci do Sejmiku Województwa Podkarpackiego[/t]
1. Waldemar Zarębski


2. Bogusław Tofilski


3. Artur Adam Kosiorowski


4. Maria Stefania Kawa


5. Justyna Zofia Kida


6. Klara Zenona Stelmach


7. Artur Stanisław Burak


8. Klaudia Karolina Świeżawska - Koguc


9. Maciej Ziobro[t]Kandydat do Rady Miejskiej [/t]
[t]Okręg nr 22[/t]
Bartłomiej Bednarczyk

StaloweMiasto.pl |  15  Paź  2014 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.