Zaloguj się !

Nietrzeźwi na drogach

Podczas minionego weekendu stalowowolscy policjanci ujawnili dziesięciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Byli wśród nich pijani kierowcy samochodów, motorowerzysta i rowerzyści. Niechlubny rekordzista to 38-letni rowerzysta, który miał 3,15 promila alkoholu w organizmie.

Od piątku do niedzieli stalowowolscy policjanci ujawnili dziesięciu nietrzeźwych użytkowników dróg. Wśród zatrzymanych dominowali kierowcy samochodów. Policjanci zatrzymali także trzech pijanych rowerzystów i motorowerzystę.

Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu był 38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. 38-latek został zatrzymany w sobotę w miejscowości Lipa w gminie Zaklików jak jechał rowerem. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,15 promila alkoholu w organizmie.

W piątek policjanci zatrzymali 52-letniego kierowcę forda. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę o godz. 2.30 na ulicy KEN w Stalowej Woli funkcjonariusze zatrzymali kierowcę seata. 51-letni mężczyzna miał 1,55 promila. Kolejnym nietrzeźwym kierowcą zatrzymanym w tym dniu był 24-letni motorowerzysta. Jadąc motorowerem marki Keewey w Bojanowie na ulicy Tarnobrzeskiej miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. 1,53 promila wskazało urządzenie pomiarowe u 34-letniego rowerzysty zatrzymanego w Majdanie Zbydniowskim, a 0,94 promila alkoholu w organizmie miał 29-latek jadący rowerem w Pilchowie. W Skowierzynie policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę mazdy, który miał 2,66 promila.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Lipie w niedzielę około godz. 19.45. Poruszający się w tej miejscowości samochodem marki Renault 44-letni mężczyzna wjechał do rowu. Badanie alkomatem wskazało u niego 2,62 promila. W Łysakowie 28-letni mężczyzna jadący bez uprawnień mercedesem miał 0,27 promila, a 34-letni kierowca forda zatrzymany w Stalowej Woli na ulicy KEN miał 2,12 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.Źródło: KPP
StaloweMiasto.pl |  15  Paź  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.