Zaloguj się !

25-latek przywłaszczył powierzony mu sprzęt

Zdjęcie: archiwum...

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie powierzonego mienia. Powierzony mu sprzęt był własnością firmy, w której sprawca pracował. Były to urządzenia do mycia wysokociśnieniowego, odkurzacze piorące oraz środki czyszczące, które następnie sprzedawał po zaniżonych cenach. Wartość przywłaszczonego mienia przekraczała 16 tys. zł. Policjanci odzyskali większość utraconego mienia.

W piątek 18 maja policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie szeregu urządzeń do mycia wysokociśnieniowego. Policjanci ustalili sprawcę opierając się na ustaleniach własnych. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Mężczyzna zatrudniony był w jednej z rzeszowskich firm. Przywłaszczył powierzony mu przez firmę sprzęt, a po zwolnieniu nie rozliczył się z niego. Były to wysokociśnieniowe urządzenia myjące, odkurzacze piorące oraz środki czystości. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci do przestępstwa doszło w okresie od 26 kwietnia do 12 maja. Wartość utraconego mienia oszacowana została na kwotę ponad 16 tys. złotych. Przywłaszczony sprzęt sprawca sprzedawał następnie po zaniżonych cenach.

Opierając się na posiadanych informacjach, w tym operacyjnych oraz monitorując internetowe portale aukcyjne policjanci namierzyli utracony sprzęt. Pozwoliło to ustalić osoby, które nabywały wymienione urządzenia i środki czystości, a następnie odzyskać znaczną jego część. Podczas przesłuchania 25-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do chwili obecnej policjanci odzyskali mienie o łącznej wartości ponad 14,5 tys. złotych.Źródło: KMP
StaloweMiasto.pl |  28  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.