Zaloguj się !

Ukradł niemal dziewięć ton stali

Zdjęcie: archiwum...

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zatrzymali sprawce kradzieży stali. Mieszkaniec powiatu gorlickiego zatrudniony w jednej z firm budujących autostradę A4 skradł od początku roku niemal 9 ton stali. Skradziony metal sprzedawał następnie w punkcie skupu złomu. Kradł również urządzenia mechaniczne na szkodę własnej firmy. Spowodował straty przekraczające 20 000 złotych. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodziejski proceder trwał od stycznia bieżącego roku. Podczas budowy odcinak autostrady A4 pomiędzy miejscowościami Lipie i Rogoźnica nieznany sprawca lub sprawcy skradli znaczne ilości elementów stalowych i metalowych. Zawiadomieni o przestępstwie policjanci komisariatu w Głogowie Małopolskim podjęli poszukiwania sprawcy. Zebrane w sprawie informacje oraz ustalenia policjantów wskazywały, ze może to być któryś z pracowników firmy prowadzącej prace budowlane.

W czwartek sprawca kradzieży zatrzymany został w policyjnym areszcie. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego pracujący w jednej z firm budowlanych. Policjanci potwierdzili, ze w okresie od stycznia do maja skradł, a następnie sprzedał w punkcie skupu złomu niemal 9 ton metalu. Był to drut zbrojeniowy, linka stalowa holownicza oraz inne elementy. Ich wartość oszacowana została na 20 000 złotych. W piątek policjanci z Głogowa Małopolskiego przesłuchali mężczyznę. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze.Źródło: KMP
StaloweMiasto.pl |  28  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.