Zaloguj się !

O księżniczne i księciu czyli...

Grupa teatralna z Uniwersytetu Rzeszowskiego, która już od siedmiu lat działa pod nazwą Studio Teatralnej Ofensywy Studenckiej zaprosiła rzeszowską publiczność na spektakl pod nazwą „Księżniczka Magdalena czyli Natrętny Książę”.

Sztuka powstała w oparciu o dzieło Stanisława Ignacego Witkiewicza pod tym samym tytułem napisane w 1893, czyli w momencie kiedy autor miał osiem lat. „Księżniczka Magdalena…” opowiada o miłości i sile uczuć oraz o tym do czego potrafi doprowadzić nieustępliwość i nieprzychylność innych.

Całość wyreżyserowała Anna Demczuk, która już od dwóch lat jest opiekunem artystycznym grupy. Anna Demczuk to aktorka od wielu lat związana z Teatrem imienia Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Obecnie można ją oglądać między innymi w spektaklach „Mój boski rozwód” oraz „Szalone nożyczki”

Tym razem młodych aktorów S.T.O.S-u można było oglądać na scenie w Wojewódzkim Domu Kultury. Kolejnym przedstawieniem nad którym grupa kończy właśnie prace jest „Kubuś czyli uległość” E. Ionesco. Jego premiera odbędzie się 12 czerwca w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego.


StaloweMiasto.pl |  23  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~jonasz
Świetne! Widziałem - polecam!
Dodano: 23  Maja  2012  19:00:22