Zaloguj się !

Zbigniew Ziobro w St. Woli (VIDEO)

Prawie z 30 minutowym opóźnieniem w niedzielę 20 maja rozpoczęło się spotkanie ze Zbigniewem Ziobro. Przybyło nań wielu mieszkańców naszego miasta, wszystkie miejsca siedzące były zajęte. O czym mówił polityk?


Zbigniew Ziobro to poseł, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Po raz pierwszy do sejmu został wybrany w 2001 r. W latach 2005–2007 był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalny w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 został wybrany na eurodeputowanego. Otrzymał drugi wynik w kraju za Jerzym Buzkiem. W listopadzie ubiegłego roku komitet polityczny PiS zdecydował o jego wykluczeniu z partii, wraz z nim usunięto także Tadeusza Cymańskiego i Jacka Kurskiego. Trzy dni później grupa kilkunastu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości utworzyła odrębny od PiS klub parlamentarny pod nazwą Solidarna Polska. Wkrótce do życia powołano również partię o tej nazwie. Ugrupowanie często określa się mianem „Ziobrystów”. Zbigniew Ziobro został wybrany prezesem Solidarnej Polski.[/p]

Tusk naobiecywał Polakom co się dało obiecać

Prawie z 30 minutowym opóźnieniem w niedzielę 20 maja w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli rozpoczęło się spotkanie ze Zbigniewem Ziobro. Na spotkanie z politykiem przybyło wielu mieszkańców naszego miasta, wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Przyjazd posła na Sejm RP do Stalowej Woli wpisany jest w cykl spotkań mających na celu zaznajomienie sympatyków z programem i planem działania najmłodszej polskiej partii politycznej czyli Solidarnej Polski.


- Ważne jest to w Solidarnej Polsce, co chcemy zrobić dla Polski, dla naszej ojczyzny, dla naszego kraju, jak widzimy te perspektywy nowego utworzonego ugrupowania. Miała być zielona wyspa- od tego zawsze zaczynam, bo warto to wspominać- zielona wyspa, ta wyspa kojarzona z Irlandią, ale też i kojarzona z dobrobytem, z poprawą życiową każdego Polaka, bez wyjątku. Te obietnice składał z takim przekonaniem, z taką wręcz pasją patrząc za pośrednictwem odbiorników Polakom prosto w oczy Donald Tusk, obiecując tą radykalną poprawę życia, jego jakości na co dzień, jego radykalną poprawę w naszych portfelach. Można powiedzieć że, chyba wszystko obiecywał co się dało obiecać, łącznie z tym np., że nie będzie wydłużał wieku emerytalnego, co właśnie przekonaliśmy się, jak i ta obietnica jest spełniana – mówił Zbigniew Ziobro.

Najlepsza dla państwa rodzina to rodzina bezdzietna

Szef Solidarnej Polski mówił o tym jak w ciężkiej sytuacji jest obecnie nasz naród. Posługując się tą metaforą jaką posługiwał się premier polskiego rządu, nie jesteśmy zieloną wyspą, lecz wyspą wyludniającą się. Zdaniem posła w Polsce nie ma właściwie polityki prorodzinnej, ponieważ posunięcia PO doprowadziły do tego, że coraz więcej osób nie stać po prostu na dziecko. Rząd zamiast pomagać, podnosi podatki wprowadzając np. akcyzę na ubranka dla dzieci. Takie posunięcia osób rządzących doprowadzą do tego, że w 2050 r. zostanie tylko około 20 milionów Polaków. Struktura społeczna będzie najstarsza- jeżeli chodzi o strukturę wieku- spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Zbigniew Ziobro podjętą przez PO i PSL decyzję dotyczącą podniesienia wieku emerytalnego nazwał pseudorozwiązaniem, bo kolejne rządy mogą jeszcze wydłużać wiek emerytalny. Zamiast tego szef Solidarnej Polski uważa, że powinno się postawić, tak jak np. w Wielkiej Brytanii, na dobrą politykę rodzinną, która sprawi, że nie staniemy się „bezludną wyspą”, lecz odwrotnie, zainwestujemy w kapitał ludzki.- Donald Tusk mówi, że najlepsza dla państwa rodzina, to rodzina bezdzietna. To są przecież jego słowa, ostatnio tak powiedział. Gdyby było to gdzieś za granicą i powiedziała by to Merkel czy Sarkozy, to byłoby to trzęsienie ziemi, a jemu uszło to zupełnie płazem – mówił Zbigniew Ziobro.


Niektóre media manipulują informacjami służąc partii rządzącej

Szef Solidarnej Polski podkreślił, że zarówno niektórzy politycy, jak i media nie biorą odpowiedzialności za swoje decyzje, są bezkarni i wszystko uchodzi im płazem. Winą za taki stan rzeczy polityk obarczył media, przez które należy rozumieć TVN i Gazetę Wyborczą. Nazwał je zakłamanymi, bo podają tylko informacje, które są wygodne dla partii rządzącej.


Ziobro mówił o wielu podjętych przez rząd decyzjach, które nie sprawdziły się oraz o tym jakie rozwiązania proponowała prawica. Te lepiej by się sprawdziły (m.in. chodzi tu o podatek liniowy).


Zbigniew Ziobro wyjaśnił także osobom zgromadzonym na sali powód utworzenia Solidarnej Polski oraz to dlaczego porozumienie z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim nie było w jego przypadku do zaakceptowania przy podejmowaniu niektórych decyzji. Na video nagranym przez nas można dokładnie wysłuchać tej wypowiedzi.Pytania publiczności

Po części wykładowej rozpoczęły się pytania publiczności, wiele osób chciało zabrać głos i zapytać posła o różne sprawy. Jeden z obecnych na sali słuchaczy przedstawił ciekawą możliwość zmiany funkcjonowania senatu. Pojawiły się pytania typu: co Solidarna Polska chce zmienić aby młodzi ludzie mieli pracę, czy senat powinien być zlikwidowany, w jaki sposób walczyć z bezrobociem, czy partia byłaby za tym, żeby zmienić liczbę posłów oraz obniżyć ich pensje do około 3 tys. zł, czy Polska w ramach NATO powinna finansować akcje w Afganistanie, co zrobić aby nasz region przestał być Polską B? Były także pytania dotyczące Unii Europejskiej.Zmniejszenie liczby posłów oraz ich zarobków?

Zbigniew Ziobro zapytany o to, czy jest za likwidacją senatu odpowiedział, że jest za zmniejszeniem liczby senatorów, nie wykluczył także, że sama likwidacja byłaby dobrym posunięciem, jednak musiałaby ta kwestia być bardzo dobrze przemyślana. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że nie jest to opinia partii lecz jego własna, prywatna.- Z całą pewnością moje myślenie idzie w tym kierunku, że lepiej jest zmniejszyć liczbę posłów dlatego, że ułatwia to przede wszystkim przeprowadzenie procesów decyzyjnych. Ja tu nie myślę o kwestii ekonomicznej, lecz o kwestii forsowania decyzji. Dla mnie najważniejsze jest to, aby można było szybko i skutecznie podejmować decyzje. Ja jestem gotów zgodzić się z obniżeniem wysokości diety poselskiej – mówił Zbigniew Ziobro.

Poseł został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców Stalowej Woli, wielokrotnie został nagrodzony brawami.
[MagPie]StaloweMiasto.pl |  21  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.