Zaloguj się !

Wzrasta liczba wypadków z udziałem jednośladów

Zdjecia z miejsca...

Półmetek wiosny już za nami, a słoneczna pogoda sprawia, że na ulicach przybywa miłośników jazdy na dwóch kółkach. Rośnie również liczba wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Tylko w ubiegły majowy weekend doszło do 8 wypadków drogowych z ich udziałem.

Policjanci ruchu drogowego w związku z pierwszą kolizją interweniowali już w piątek rano w miejscowości Krasne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że około godz. 7.45 jadąca rowerem 12-latka, na drodze dojazdowej do posesji zjeżdżając z chodnika najechała na prawy bok samochodu. Poszkodowana dziewczynka udała się do szkoły skąd wraz z matką pojechała do szpitala. Tam udzielono jej pomocy medycznej.

Kwadrans przed godz. 13 w Stobiernej 10-letnia dziewczynka, prowadząc rower na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona przez samochód osobowy, którym kierował 25-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. W wyniku zdarzenia dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

W sobotę w Rzeszowie przy ulicy Sikorskiego kierujący rowerem 57-latek podczas manewru skrętu w prawo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. Rowerzysta z obrażeniami trafił do szpitala.

Również w sobotę w Harcie kierujący motocyklem 21-latek zderzył się z poprzedzającym go samochodem osobowym . W wyniku zderzenia wypadł z drogi i wywrócił się. Motocyklista i jego pasażer z obrażeniami przewiezieni zostali do szpitala.

Rzeszowska Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujący samochodami muszą pamiętać o innych tzw. niechronionych uczestnikach ruchu, rowerzystach, motorowerzystach, motocyklistach. Słoneczne i cieplejsze dni powodują, że jest ich coraz więcej na naszych drogach, a wśród nich są również dzieci. Także ci niechronieni uczestnicy ruch muszą zachować szczególną ostrożność nawet w miejscach gdzie mają pierwszeństwo przejazdu. W przypadku zdarzenia drogowego z ich udziałem to im grozi niebezpieczeństwo odniesienia poważnych obrażeń. Rozwaga i zasada ograniczonego zaufania musi obowiązywać wszystkich uczestników ruchu.Źródło: KMP
StaloweMiasto.pl |  21  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.