Zaloguj się !

Zabytkowe samochody na ulicach

Każdy kto podróżował w weekend po Podkarpaciu mógł przenieść się do innej epoki za sprawą starych samochodów, które przyjechały z całej Polski na Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych 2012. W tym roku odbyła się XIII edycja rajdu, który tym razem podążał szlakiem podkarpackiego przemysłu. W zwiazku z tym zaprezentowano jedyny samochod w pełni wyprodukowany na Podkarpaciu w Wytwórniach Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu i Rzeszowie o nazwie WSK Mikrus MR 300. Samochody można było podziwiać w Rzeszowie, Krośnie i Boguchwale.

19 maja wiekowe samochody i ich kierowcy dawali z siebie wszytko podczas wyścigów. Kierowcy ścigali się na ulicy Karowej w pobliżu Millenium Hall. Wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ to właśnie na ulicy Karowej co roku odbywa się słynny Rajd Barbórki. Kolejnym miejscem gdzie kierowcy dali popis szybkości swoich aut była ulica Moniuszki.

Także w czasie trwania Nocy Muzeów na rzeszowskim rynku można było podziwiać motoryzacyjne cacka. Wszystkie samochody biorące udział w Konkursie Elegancji zostały zaprezentowane publiczności. Opowiadano o tym gdzie i kiedy został wyprodukowany samochód, a także jaka jest jego historia i jak trafił w ręce obecnego właściciela. W konkursie wziął udział tylko jeden motocykl. Budził on zainteresowanie, ponieważ przyjechał na nim kominiarz.

Dodatkowo gratką dla miłośników techniki i militariów była Wystawa Pojazdów Zabytkowych i Militarnych oraz pokaz dioram wojskowych z okresu II Wojny Światowej przygotowanych przez Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów.

Na niedziele organizatorzy zaplanowali Jazdę na Regularność, która zostanie rozegrana na torze wyścigów górskich w Korczynie oraz Konkurs Elegancji przy pałacu Lubomirskich w Boguchwale.


StaloweMiasto.pl |  20  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ono
ktos se chyba jaja robi z ta strona, to bylo pare miesiecy temu! buc:)
Dodano: 8  Sierpnia  2012  09:44:37
~antyk
hehe temat na czasie, ktos tu chyba nie dba o swiezosc informacji, a propos te blachy zolte to jak dzialja?
Dodano: 20  Czerwca  2012  00:23:41