Zaloguj się !

Rzeszów należy do studentów !

Studenci z czterech rzeszowskich uczelni odebrali dzisiaj klucze do miasta z rąk Prezydenta Tadeusza Ferenca. Przez najbliższe trzy dni młodzież z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej będzie bawiła się na licznych koncertach w miasteczku akademikim przy ulicy Cichej.

Cykl imprez rozpoczął dzisiaj barwny korowód, który przeszedł z alei Rejtana przez Most Lwowski i dalej ulicami Piłsudskiego i Grunwaldzką by znaleźć się na rynku. Nikomu nie przeszkadzała zła pogoda. Zdarzyli się i tacy śmiałkowie, którzy przeszli ulicami Rzeszowa w strojach rzymian owinięci w same prześcieradła. Bardziej zapobiegliwi przebierali się na przykład za żółwie wykorzystując stroje narciarskie znalezione w sklepach z używaną odzieżą. Bez wątpienia hitami tegorocznych przebieranek były kartony, które przyczyniły się do śmierci serialowej Hanki Mostowiak oraz fani zespołu „Jarzębina” i piosenki „Koko Euro Spoko”. Studenci prawa sparafrazowali tekst piosenki pisząc na transparencie „Koko koko PRAWO spoko”.

Przy takiej okazji znaleźli się i tacy, którzy zamanifestowali swoje poglądy. Były więc studentki przebrane za ciągle drożejące bilety komunikacji miejskiej. W oczy rzucał się także mężczyzna przebrany za Anonymusa czyli tajemniczego hackera komputerowego. Maska Anonymus stała się słynna podczas niedawnego zamieszania wokół ustawy Acta.

Mimo, że zabrakło słońca nie zabrakło dobrych humorów i fantazji przy tworzeniu strojów. Rozbawiony tłum z rynku poszedł trasą przez Most Zamkowy wprost pod akademiki gdzie dzisiaj zagrają miedzy innymi Coma, Power of Trinity oraz KSU.


StaloweMiasto.pl |  16  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.