Zaloguj się !

Wyróżnieni nagodzeni

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręczyła ordery i odznaczenia państwowe. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę otrzymali mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się działalnością na rzecz lokalnej społeczności, rozwoju województwa i wzorowym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wojewoda wręczyła ponad 70 odznaczeń.

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i za osiągnięcia w pracy samorządowej został odznaczony Zygmunt Błaż – starosta brzozowski pełniący funkcję od 2002 r. Zasłużony dla rozwoju Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie.Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski otrzymali:

Antoni Olak – pracownik naukowy, długoletni i zasłużony honorowy dawca krwi. Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Długoletni wolontariusz Polskiego Czerwonego Krzyża. Współorganizator w latach 2001-2011 Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w okręgu podkarpackim. Odznaczony za działalność na rzecz osób potrzebujących pomocy i za propagowanie idei czerwonokrzyskich.

S. Stefania Grycman – odznaczona za wybitną działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych. Od 1987 r. dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łące, od prawie 50 lat działa społecznie na rzecz osób chorych, cierpiących i samotnych.

Lidia Czyż – odznaczona za wybitne zasługi dla rozwoju farmacji. Specjalista farmacji aptecznej. Od 1991 roku zaangażowana w sprawne powstanie wszystkich szczebli samorządu zawodowego w regionie podkarpackim w postaci Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Jest prezesem Oddziału Rzeszowskiego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Inicjator i koordynator akcji aptekarskich, polegających m.in. na zbiórkach leków dla osób poszkodowanych w klęskach żywiołowych, a także osób potrzebujących pomocy.

Lucyna Mizera- odznaczona za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju muzealnictwa i za popularyzowanie dziedzictwa kulturowego. Od 1999 r. dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Doprowadziła do wpisania do rejestru zabytków i zaadoptowania osiemnastowiecznego pałacyku wzniesionego przez Lubomirskich, gdzie muzeum znalazło siedzibę, Powstanie Muzeum pozwoliło na ocalenie niezwykle cennej kolekcji, liczącej kilka tysięcy muzealiów, zgromadzonej przez wybitnego regionalistę ks. prof. Wilhelma Gaja-Piotrowskiego.

Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz upowszechniania kultury polskiej została odznaczona Rozalia Dwernicka - współzałożycielka Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury (rok 1985) i wiceprzewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Rozalia Dwernicka działa aktywnie również w innych stowarzyszeniach, mających siedzibę na terenie Przemyśla (Klub Literacki przy Centrum Kultury w Przemyślu, Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej). Wydała 13 tomików swojej poezji.Źródło: rzeszow.uw.gov.pl
StaloweMiasto.pl |  15  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.