Zaloguj się !

Poseł Kamiński o emeryturach

Poseł Tomasz Kamiński na konferencji prasowej zwołanej w rzeszowskiej siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówił o reformie podnoszącej wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn. Ten wiek jest najdłuższy w całej Europie w związku z tym SLD będzie walczyło o to, aby przywrócić poprzednie zapisy w ustawie. Do tej pory SLD zebrało pół miliona podpisów popierających referendum dotyczącego emerytur. Według nich jest ono ważne ponieważ jak dotąd nie było żadnej debaty społecznej w tej sprawie czym Donald Tusk oszukał młodych Polaków. Zarówno Platforma Obywatelska jak i Polskie Stronnictwo Ludowe głosując za nową ustawą odebrało Polakom godne emerytury.

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Podkarpaciu poinformował, że Leszek Miller wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z prośbą o to, aby nie podpisywał ustawy wydłużającej wiek emerytalny. Poseł Kamińskie zapewnił także, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności tej ustawy z przepisami, SLD poprze ten wniosek. Zmiana przepisów dotyczących emerytur to według niego „zmiana reguł w trakcie gry” i odbieranie praw już nabytych przez obywateli.

Poseł Kamiński odniósł się także do sytuacji, która miała miejsce w Sejmie w piątek. Stwierdził, że partia Janusza Palikota nie jest lewicą za którą się uważa, a jedynie partią bogatych liberałów co udowodniła w piątkowym głosowaniu. Zachowanie niektórych posłów podczas obrad i okrzyki ze strony posłów w Ruchu Palikota o tym, żeby Jarosłąw Kaczyński zadzwonił do brata oraz porównania do Adolfa Hitlera przysłoniły kwestie merytoryczne.

Ustawa o emeryturach jest po prostu zła i SLD postara się ją zmienić. Jest to jedna z niewielu kwestii, która łączy tą partię z PiS-em. Obie zapewniają jednak, że pod dojściu do władzy bezzwłocznie zmienią zapisy przyjęte w piątkowym głosowaniu.


StaloweMiasto.pl |  14  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.