Zaloguj się !

Piknik rycerski

Dzięki rycerzom z Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego w niedzielę 13 maja mogliśmy się przenieść w dawne czasy. W fosie rzeszowskiego zamku przez cały dzień trwał piknik, który przyciągnął miłośników historii oraz rodziny z dziećmi.

Rycerze toczyli ze sobą prawdziwe walki. Podczas jednej z potyczek został uszkodzony stalowy miecz, a wojów często musiał rozdzielać sędzia. Swoich sił w walce na miecze mogli spróbować także ochotnicy, głownie były to dzieci. Najmłodsi ubrani w zbroje mieli problemy z poruszaniem się, a nawet podniesieniem broni z ziemi. Zdarzało się, że najmłodsi rycerze z pola bitwy uciekali przestraszeni w ramiona rodziców jednak dla wszystkich była to wyśmienita zabawa.

Dla tych, którzy bali się walczyć alternatywą było strzelanie z łuku. Pod okiem doświadczonych instruktorów uczyli się oddawać perfekcyjne strzały. Odbył się pokaz także tańców, a ciekawscy mogli podejrzeć codzienne prace kobiet. Festyn był największą gratką dla fascynatów historii, którzy mieli okazję przyjrzeć się jak wyglądało kiedyś życie ludzi.

Turniejowi towarzyszyły występy jpońskich wojowników z III Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej oraz wojów z Grupy Widar. Piknik zakończył pokaz z użyciem ognia.


StaloweMiasto.pl |  13  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.