Zaloguj się !

Związkowcy HSW zablokowali Sejm (VIDEO)

Związkowcy NSZZ Solidarność Huta Stalowa Wola S.A protestowali w piątek w Warszawie przed budynkiem Sejmu. Protest trwał kilka godzin, ale to jeszcze nie koniec…


Sejm uchwalił ustawę wydłużającą wiek emerytalny do 67. roku życia. „Za” głosowało 268 posłów PO, PSL oraz część posłów z RP, przeciwko- 185 posłów PiS, SLD i SP. Dwóch posłów wstrzymało się od głosu.


Po około dwóch godzinach od przegłosowania przez posłów reformy emerytalnej związkowcy z NSZZ „Solidarność” na kilka godzin zablokowali budynek sejmu. To, że będą protesty było wiadomo od dawna. Politycy głosujący za ustawą zmuszeni byli przebywać w zamknięciu. Jedynie opozycja witana była z radością i puszczana wolno. Posłowie koalicji rządzącej nie mieli lekko. Poleciały wyzwiska, okrzyki niezadowolenia słychać było już daleka: „Polska nie jest wolna, jest w kajdanach, Tusk nas zniewolił!", „Donald pedał, Polskę sprzedał”, „Niech szczury tam siedzą”, „My nie chcemy premiera, który Polakami poniewiera!”.


Budynek był blokowany do godziny 18.00. Związkowcy zadecydowali o zakończeniu protestu po podpaleniu portretów posłów, którzy nie poparli wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie wieku emerytalnego. Plakaty ukazujące twarze parlamentarzystów popierających nową ustawę wisiały również w Stalowej Woli. Na nich widniało hasło: „Czy jeszcze im wierzysz?”. Znaleźli się na nich: Jan Bury (PSL), Renata Butryn (PO), Krystyna Skowrońska (PO), Mirosław Pluta (PO), Zbigniew Rynasiewicz (PO) oraz Dariusz Dziadzio (Ruch Palikota). Jeden z plakatów obrazował to jaki los zgotowali politycy z koalicji PO- PSL obywatelom („Koalicyjny teatrzyk przedstawia sztuczkę pt. Zgniły kompromis w sprawie emerytur”).- Dziękuję wam bardzo za dzisiejszy dzień. Rodzimy się na nowo. Ta ustawa jest na krótki czas. My rozliczymy tych, którzy głosowali za tą ustawą. To nie koniec. Jest jeszcze podpis prezydenta. Musimy być przed Belwederem albo Pałacem Prezydenckim. My działamy profesjonalnie, nie mamy zamiaru bić się z policją - mówił na zakończenie protestu szef NSZZ Solidarność Piotr Duda.

Wojna o emerytury wciąż trwa. W piątek pod sejmem ruch się dopiero rozpoczął…StaloweMiasto.pl |  11  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.