Zaloguj się !

Święto miłośników teatru

W ramach trzeciego już Przegląd Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie można obejrzeć spektakle prezentowane przez grupy aktorów z całej Polski. Są to między innymi Teatr Wierszalin, Teatr Malabar Hotel, Grupa Coincidentia i Figurentheater Wilde & Vogel, Białostocki Teatr Lalek.

„Maskarada” rozpoczęła się 6 maja przedstawieniem „Planeta Lema „ w wykonaniu Teatru Biuro Podróży. Łącznie w ciągu 9 dni przeglądu można obejrzeć, aż 17 przedstawień dla dzieci jak i dla dorosłych. Większość z nich odbywa się na deskach Teatru Maska, niektóre można obejrzeć także na rzeszowskim rynku.

Aktorzy udowadniają, że teatr to nie tylko gra aktorska, ale także tekst, taniec i śpiew. 10 maja plenerowy pokaz Hamleta zadziwił niespotykaną formą . Gwiazdami dramatu Szekspira były bowiem wodne marionetki. Przechodniów ciekawił już sam owalny namiot rozstawiony obok sceny na rynku. Samo przedstawienie przyciągnęło uwagę wielu osób, nie tylko fanów tej formy sztuki, ale i osoby ciekawe innego niż zwykle spojrzenia na teatr.

Przegląd potrwa do poniedziałku 14 maja. W ciągu kliku dni można będzie jeszcze zobaczyć wiele spektakli adresowanych głownie do dzieci. W sobotę o 21.30 Teatr na Rozdrożu z Bańskiej Bystrzycy zaprosi wszystkich na chwilę odpoczynku przy spektaklu „Kubo” ( na rynku). Na piątek na godzinę 11.00 i niedzielę na 12.00 zaplanowane są plenerowe spektakle dla najmłodszych. Pozostałe przedstawienia odbędą się w Teatrze Maska.

StaloweMiasto.pl |  11  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.