Zaloguj się !

Uroczysta Konferencja Liugong

Dziś o godz. 11.00 rozpoczęła się konferencja dotycząca dwóch pierwszych wyprodukowanych w Stalowej Woli maszyn firmy Liugong Machinery Poland.


Na spotkanie przybyli m.in. delegacja z Chin, Prezydent Miasta Stalowa Wola Andrzej Szlęzak, Marszałek województwa podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, Wicestarosta Mariusz Sołtys, prezes HSW Krzysztof Trofiniak, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Henryk Szostak, czy przewodniczący SNZZP Mariusz Kunysz. Jednak obecnych gości było dużo więcej, głównie tych związanych z HSW Stalowa Wola. Nie przybył prezydent globalny Liugong Zeng Guang’an, jednak przekazał kierownictwu firmy depesze gratulacyjną, w której gratulował sukcesu produkcji dwóch pierwszych maszyn, dziękował za współpracę zarówno polskiej, jak i chińskiej stronie. Podkreślał, że firma działa bez zakłóceń, jest stabilna i będzie się rozwijać ze zdwojoną siłą w przyszłości.-Planujemy już w drugiej połowie bieżącego roku rozpocząć prace przygotowawcze pod budowę naszego Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju Maszyn Budowlanych w Stalowej Woli. Liugong Polska powinien jak najwcześniej dostosować się do globalnego rytmu Liugong, podnosić wydajność, obnizać nieustannie koszty, aby zrealizować naszą wizję i stać się jednym z najlepszych producentów maszyn budowlanych w Europie i na świecie- czytamy z prezydenckiej depeszy.

Konferencję poprowadził Mirosław Sroka, dyrektor do spraw produkcji i logistyki w firmie, w towarzystwie zastępcy prezesa firmy Liugong Hou Yubo, który przez cały czas jej trwania tłumaczył prezentacje polskie na język chiński i odwrotnie. Gratulacji i życzeń nie było końca. W podniosłej atmosferze słuchano kolejnych przemówień zaproszonych gości.-Efekt tych dwóch modeli maszyn, to efekt bardzo dobrej współpracy kolegów z Chin i z Polski. W ciągu kilku tygodni intensywnej pracy i współpracy osiągneliśmy sukces, produkując te dwie maszyny. Koledzy z Chin przygotowali dokumentację, zapakowali elementy, technicy przygotowali technologie, służby zakupowe zrealizowały import, przeszliśmy wszystkie bariery celne i efekt jest. To wszystko dzięki zaangażowaniu całej załogi służb produkcyjnych i wszystkich, którzy pracowali przy tym projekcie- powiedział Dyrektor Departamentu Technologii, Władysław Szymaszek.

Prezydent Szlęzak zamiast przemówienia wręczył prezesowi Liugong Machinery Poland obraz Konfucjusza, mający być patronem tego przedsięwzięcia. Głównym przesłaniem filozofii Konfucjusza była harmonia i hierarchia, a tego prezydent pragnąłby dla firmy Liugong. Rama obrazu była złota, również nie przypadkowo, gdyż złoto dla Chińczyków oznacza szczęście, czego również włodarz miasta życzył zagranicznym przyjaciołom.


Na koniec uroczystości prezydent, wraz z marszałkiem, wicestarostą, przedstawicielem chińskiej delegacji i prezesem firmy przecięli wstęgę i złożyli swoje podpisy na banerze, obrazującym dwie, nowe maszyny budowlane. Całe wydarzenie upiększyła gra orkiestry z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, pod dyrekcją Mieczysława Parucha.[KajBel]
StaloweMiasto.pl |  9  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.