Zaloguj się !

Trzy dni zmagań zakończone

W środę zakończył się VIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych o Gęsie Pióro. Na deskach sceny w Spółdzielczym Domu Kultury występowali uczniowie z wielu miast Podkarpacia.


W poniedziałek 7 maja przed jury zaprezentowało się 16 grup teatralnych, w tym najwięcej, bo aż cztery ze Stalowej Woli, a także drużyny z: Mielca, Rudnika nad Sanem, Niska, Leżajska, Tuszowa Narodowego, Woli Rzeczyckiej, Durd, Malin, Sokolników. Występujący na scenie uczniowie byli w różnym wieku- począwszy od zerówki, skończywszy na licealistach. Wystąpiły zarówno teatry, które już wielokrotnie zyskiwały uznanie i sympatię widzów i jury, jak i utalentowani, ambitni debiutanci.


We wtorek jury oceniało taneczne zmagania uczestników przeglądu. W tej kategorii również najwięcej uczestników było ze Stalowej Woli. Zatańczyło 6 zespołów z naszego miasta. Z Niska oraz Jeżowego wystąpiły po 3 grupy taneczne. Ponadto tańczyli także uczniowie z: Chwałowic, Narolu, Jedlicza, Oleszyc, Woli Rzeczyckiej. Na scenie tańczono walca angielskiego, poleczkę, sambę, taniec robotów, Waka Waka, polkę oraz różne kompozycje własne. Jury oceniając taniec miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ jedni uczestnicy uczą się w szkołach tańca, przez co ich poziom jest zupełnie inny aniżeli osób, które tańczą tylko w szkole, bądź są samoukami. Ponadto wszystkie formacje taneczne zaprezentowały ciekawe i oryginalne układy choreograficzne, przez co wybór był jeszcze trudniejszy.


Podobnie jak to było w przypadku XII Powiatowego Przeglądu Zespołów Szkolnych o Gęsie Pióro, najwięcej osób wystartowało w ostatniej kategorii, jaką jest muzyka. Występy były podzielone na II kategorie: zespół i soliści. Przed Jury zaprezentowało się 11 zespołów, w tym 7 ze Stalowej Woli. Pozostałe teamy pochodziły ze: Zdziechowic, Dynowa, Studzian, Nowosielca. Solistów wystąpiło 42. Młodzi piosenkarze pochodzili z różnych miejscowości, m.in. z: Zaleszan, Turbi, Stalowej Woli, Kłyżowa, Niska, Przeworska, Chwałowic, Zdziechowic. Także i w tej kategorii wystąpiło wielu zdolnych młodych ludzi z naszego miasta.


Mamy nadzieję, że w powiedzeniu: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” coś naprawdę jest i przynajmniej część tych młodych artystów w przyszłości będzie chlubą naszego regionu.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

StaloweMiasto.pl |  9  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.