Zaloguj się !

Wrażenia tegorocznych maturzystów.

Maturzyści spodziewali się innych tematów wypracowań. Jeszcze wczoraj Na forach internetowych wymieniano się przeczuciami dotyczącymi lektur i możliwych tematów. Wielu uczniów spodziewało się odwołań do „Wesela”. Tematy, które przygotowała Komisja Egzaminacyjna nie przysporzyły jednak wielu problemów. Uczniowie przyznawali, że nawet nie czytając wcześniej całych lektur, a tylko oglądając film i oczywiście na podstawie zamieszczonym fragmentów spokojnie można było napisać pięć stron charakterystyki bohaterek „Lalki” i „Ludzi bezdomnych”. Ten temat był zdecydowanie bardziej popularny.


O to jak się czuli maturzyści chwilę po zakończonym egzaminie i jakie były ich wrażenia zapytaliśmy Dominikę, Adę, Artura i Andrzeja z I LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.

Jak czuje się maturzysta na kilka minut po maturze?
Dominika: Czuję ogromną ulgę i cieszę się, że mam już to za sobą. Powoli opadają emocje i przechodzi stres.

Jakie są Wasze wrażenia po dzisiejszym egzaminie?
Andrzej: Szczerze mówiąc myślałem, że będzie prostszy i liczyłem jednak że na wypracowaniu będą inne lektury.

Zaskoczyły Was tematy wypracowań? O czym pisaliście?
Ada: Byłam zaskoczona, bo wszyscy obstawialiśmy „Wesele” lub „Pana Tadeusz”, a tu niespodzianka, bo i „Lalka”, „Ludzie bezdomni” i „Dziady”. Wybrałam temat 2, bo nie jestem fanką Mickiewicza.

Czy któreś zadanie było szczególnie trudne?

Ada: Jakoś szczególnie trudnych zadań nie było. Wszystkie pytania były w miarę proste. Wystarczyło dokładnie przeczytać tekst, a odpowiedzi same się nasuwały.

Którego przedmiotu maturalnego obawiacie się najbardziej?
Artur: Najbardziej obawiam się języka angielskiego. Z polskiego zawsze się coś napisze, nawet w oparciu o same fragmenty. Z matmy są podane wszystkie wzory i wystarczy je odpowiednio użyć. Jednak język obcy to już wyższa poprzeczka, bo tu bez znajomości odpowiedniego słownictwa czy wiedzy o czasach nie wiele można zdziałać.

Jak się przygotowywaliście do pisemnej matury z języka polskiego?
Andrzej: W przygotowaniach głównie skupiłem się na ponownym zapoznaniu z lekturami, przypomnieniu sobie wszystkich bohaterów i wydarzeń.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na stres?
Dominika: Prawdę mówiąc w ogóle się nie stresowałam. Byłam dziwnie spokojna, ale może dlatego, że to język polski. Zobaczymy jak to będzie przy innych przedmiotach.

My trzymamy kciuki za wszystkich tegorocznych maturzystów i życzymy powodzenia!
StaloweMiasto.pl |  4  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.