Zaloguj się !

Polacy nie gęsi i swój język znają!

Od godziny 9.00, przez 170 minut absolwenci szkół średnich zmagali się egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym. Ci, którzy chcą sprawdzić swoje siły na poziomie rozszerzonym będą musieli poczekać do poniedziałku.

Dzisiejszy egzamin składał się z dwóch części. Część zamknięta polegała na sprawdzeniu umiejętności czytania ze zrozumieniem. Motywem przewodnim były rozważania na temat wyższości tradycyjnej encyklopedii nad popularną wśród młodzieży internetową encyklopedią „Wikipedia”. W części otwartej maturzyści musieli wybrać między Mickiewiczem, a Żeromskim i Prusem. Mieli dwa tematy do wyboru. Na podstawie zamieszczonych fragmentów mogli porównać życiowe postawy życiowe Izabeli Łęckiej z „Lalki” i Joanny Podborskiej z „ludzi bezdomnych” lub porównać stronnictwa na balu u Senatora z III Części "Dziadów".

W przyszłym tygodniu maturzystów czekają testy z matematyki (8 i 9 maja) i języka angielskiego (10 maja). Pisemna część egzaminów potrwa do 25 maja. Wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości zostaną ogłoszone uczniom 29 czerwca. Wszyscy, którym teraz powinie się noga będą mieli szansę na poprawę 21 sierpnia.

StaloweMiasto.pl |  4  Maja  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.