Zaloguj się !

Wampiry opanowały Rzeszów

W ramach akcji „Wampiriada” przez dwa dni w Rzeszowie można było oddawać krew w mobilnych punktach krwiodawstwa. Była to już kolejna edycja tej imprezy, której celem jest propagowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej. Każdy kto chce pomóc innym właśnie w taki sposób musi mieć zdrową krew niezbędne jest więc, żeby prowadził zdrowy tryb życia.

Pierwszego dnia autobus, w którym można było oddawać krew stanął na parkingu przy bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego. „Wampirem” można było zostać tez przy ulicy Grunwaldzkiej. Drugiego dnia krew oddawano w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania oraz na parkingu przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

W akcji wzięło udział blisko 50 wampirów (czyli osób oddających krew). Każdy z nich oddał 450 mililitrów cennej cieczy. Studentów chcących oddać krew było znacznie więcej, ale nie wszystkim udało się przejść wcześniejsze badania. Wiele osób odesłano, ponieważ ich ciśnienie tętnicze było zbyt niskie.

Dwudniową akcję charytatywną zakończył koncert w Studenckim Klubie „Pod Palmą”, gdzie zagrał zespół PLAN, który był półfinalistą programu "Must Be The Music 2". Podczas imprezy w klubie wśród studentów, którzy oddali krew zostały rozlosowane nagrody.

StaloweMiasto.pl |  25  Kwi  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.