Zaloguj się !

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Temat wykładu

„Jak unikać zagrożeń – świadomy obywatel, świadome społeczeństwo” to temat wykładu, jaki dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadzili policjanci z wydziału prewencji rzeszowskiej komendy. Spotkanie odbyło się w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Po wykładzie policjanci odpowiadali na liczne pytania, przekazali również słuchaczom materiały profilaktyczne. W dwugodzinnym spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób.

We wtorek na zaproszenie Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego policjanci wydziału prewencji wygłosili wykład dla słuchaczy uniwersytetu poświęcony szeroko rozumianemu bezpieczeństwu osób starszych. Spotkanie, którego tytuł brzmiał: "Jak unikać zagrożeń – świadomy obywatel świadome społeczeństwo" jest częścią programu prewencyjnego: „Żyjmy bezpieczniej”. Realizowany przez policjantów prewencji program adresowany jest do osób starszych, samotnych oraz kobiet, które z różnych powodów mogą być szczególnie narażone na niebezpieczeństwo stania się ofiarą przestępstwa.

Słuchaczom wykładu przedstawiono problematykę związaną z najbardziej dokuczliwymi przestępstwami, takimi jak oszustwa, kradzieże, przemoc domowa. Szeroko omówiono oszustwa dokonywane różnymi metodami np. „na wnuczka”, „na pracownika administracji” czy innymi popełnianymi przez osoby podające się za przedstawicieli różnych instytucji i zawodów. Przedstawiono zagrożenia związane z kradzieżami oraz sposoby i metody działania sprawców. Policjanci instruowali uczestników, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, jak przeciwdziałać przestępstwom, jak nie paść ich ofiarą. Prowadzący propagowali również potrzebę dbania o wspólne bezpieczeństwo. Uczestnicy zostali również zapoznani z procedurą „Niebieskie karty” oraz kampanią informacyjną „Dokumenty zastrzeżone”.

Na zakończenie, prowadzący wykład funkcjonariusze odpowiadali na liczne pytania, udzielali porad. Przekazali również słuchaczom materiały profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu w codziennym życiu.Źródło: KMP
StaloweMiasto.pl |  19  Kwi  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.