Zaloguj się !

Sezon rozpoczęty!

Sezon letni zbliża się do nas coraz większymi krokami, o czym świadczy między innymi słoneczna pogoda i coraz cieplejsze dni, to głównie z tego względu w tym roku ogródki na rzeszowskim Rynku pojawiły się już 10 kwietnia. Liczba chętnych do ich odwiedzania wciąż rośnie, z łatwością można było zaobserwować to podczas spaceru w okolicach Rynku w poświąteczny wtorek. Jednak trzeba zdać sobie sprawę, iż udostępnianie mieszkańcom miasta tej letniej rozrywki to ciężka praca - wraz z końcem poprzedniego miesiąca rozpoczęły się procesy przetargowe, jakie spędzały sen z powiek wielu osobom, które pragnął prężnie funkcjonować w branży gastronomicznej tego miasta.


Oczywiście by wygrać przetarg na ogródek należało spełnić wiele wymogów, począwszy od przygotowania niezbędnej dokumentacji, skończywszy na odpowiednim umiejscowieniu lokalu w stosunku do konkretnego ogródka. Obowiązkiem osób biorących udział w przetargu było wpłacenie wadium w wysokości 1000 zł, które w przypadku nie uzyskania licencji zostało zwracane w terminie 10 dni roboczych, liczonych od daty przetargu. W przypadku wygranej wadium zostaje zatrzymane jako kaucja, która ma stanowić swego rodzaju zabezpieczenie przed roszczeniami wynajmującego.


To tylko namiastka kosztów i obowiązków, jakim należy stawić czoła chcąc otworzyć ogródek piwny. Wiedzą to doskonale osoby działające w branży - Waldemar Mucha z pubu Mefisto (ogródek nr 18) zapewnia, iż jest to znakomity sposób by w lecie, czyli w martwym sezonie dla klubów, pubów i knajpek nie narażać lokalu na ogromne straty, a nawet chwilowe zamknięcie go. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko cieszyć się piękną pogodą i wraz z bliskimi odwiedzać rynek rzeszowski, jaki i ogródki znajdujące się pobliżu.StaloweMiasto.pl |  12  Kwi  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~eded
ojejjjj
Dodano: 16  Kwietnia  2012  16:54:39