Zaloguj się !

Spory budżet na rozwój miasta

Nie ulega wątpliwości, iż Rzeszów to miasto prężnie się rozwijające, które wciąż dąży do zapewnienia swoim mieszkańcom coraz lepszych możliwości i ciekawych perspektyw, jednak trzeba pamiętać, iż bez odpowiedniego budżetu zarządzający stolicą Podkarpacia nie na wiele mogliby sobie pozwolić. Dlatego wspaniałą wiadomością jest fakt iż budżet na rok 2012 wynosi ponad miliard złotych. Należy zdać sobie sprawę, że suma ta to prawdziwy rekord. Dla porównania wspomnijmy, że w roku 2003 budżet nie przekroczył 370 mln złotych.


Rzeszów z roku na rok pozyskuję ogromne fundusze z pieniędzy urzędowych i unijnych, przez co rozwija on się w coraz szybszym tempie. Stąd też w tym roku priorytetowymi inwestycjami mogą być między innymi: remont Al. Wyzwolenia, rozbudowa ul. Rejtana, rewitalizacja Parku Inwalidów Wojennych, budowa fontanny multimedialnej, modernizacja kanału Mikośki, budowa drogi do strefy ekonomicznej na Przybyszówce, zakup nowych autobusów, czy też budowa hali sportowej ZS nr 2 przy ul. Hetmańskiej.


Jak zapowiadają władzę bardzo istotnym projektem jest ten dotyczący komunikacji miejskiej. Chodzi głównie o poprawienie komfortu korzystania z transportu publicznego, dlatego też w planach jest wprowadzenie elektronicznych biletów, przebudowa ulic i skrzyżowań, stworzenie platformy cyfrowej, synchronizującej sygnalizację świetlną, czy też stworzenie nowych miejsc parkingowych. Zapowiadają się więc ogromne zmiany, które znacznie wpłyną na komfort życia w naszym mieście.


StaloweMiasto.pl |  12  Kwi  2012 |  Średnia ocena: 0 [Zglos blad]


Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ola
heeeh
Dodano: 17  Kwietnia  2012  00:57:04